Camiler Arası Futbol Turnuvasında Şampiyon Yeşilyurt Cami Oldu

Manisa'da 16 Caminin katıldığı Yaz Kur'an Kursları Camiler arası futbol turnuvasında şampiyon Yeşilyurt Camii oldu .

Camiler Arası Futbol Turnuvasında Şampiyon Yeşilyurt Cami Oldu

Manisa İl Müftülüğü ve Diyanet Gençlik Spor Kulübünün ortaklaşa düzenlediği,Gençlik Spor Müdürlüğünün desteklediği Yaz Kur'an Kursları Camiler arası futbol turnuvası Çok Amaçlı Spor Salonunda  final müsabakası ile  sona erdi. Çok sayıda öğrencinin ve hocaların izlediği final maçı  zevkli çekişmeli ve heyecanlı geçti. Final maçını Akpınar Camii'ni 3-0 mağlup eden Yeşilyurt Camii kazandı.

Camiler arası futbol turnuvası ile ilgili açıklamalarda bulunan Diyanet Spor Kulübü Başkanı Murat Emgener,

"Yıllardır devam eden artık geleneksel  hale gelen Yaz Kur'an Kursları Camiler Arası Futbol Turnuvasını,  İl Müftülüğümüzün öncülüğünde Diyanet Gençlik Spor Kulübümüz ve il gençlik koordinatörlüğü ile ortaklaşa düzenledik. Gençlik Spor İl Müdürlüğü de bu turnuvaya destekçi oldu. Gayemiz farklı Camilerde okuyan öğrencilerimizin kaynaşmasını sağlamak dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek aynı zamanda öğrencilerin eğlenceli zaman geçirmesi olduğunu söyledi.

Emgener sözlerine şöyle devam etti:

"Bu turnuvaya bu yıl Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerimizden 16 camimiz katıldı ve maçlar futsal olarak eleme usulü oynandı.
Çok zevkli heyecanlı ve çekişmeli geçen turnuvada  Şehzadeler ilçemizden Yeşilyurt Camii şampiyon oldu.

Şampiyon olan Yeşilyurt Camii öğrencilerini ve Hocalarını tebrik ediyor, turnuvaya  katılan tüm Camilerimize ve hocalarımıza il müftümüz Mustafa Soykök hocamıza turnuvada emeği olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2022, 17:16

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER