Çayırlı Manisa’da İYİ'lerle Buluştu

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Başkanlığı görevinde bulunan Ahmet Çayırlı, İyi Parti Manisa Milletvekili Aday Adaylığını açıkladıktan sonra tanıtım toplantısı gerçekleştirdi,

Çayırlı Manisa’da İYİ'lerle Buluştu

Merkez sağı buluşturdu.  Büyük Saruhan Hotel’de gerçekleşen tanıtım toplantısında Merkez sağda görev yapan milletvekilleriyle, yöneticilerle bir araya geldi. Programda ayrıca İyi Parti’den Manisa Milletvekili Aday Adayı da olan Yeminli Mali Müşavir Sedat Tetiker de aday tanıtımını gerçekleştirdi.  Programa Manisa eski Milletvekilleri Ümit Canuyar, Faruk Saydam, Mustafa Enöz, Cengiz Üretmen, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Gazeteci Ahmet Ünsal, Aydın Besen, Mehmet Hakkı Özbayır, Manisa Bitlisliler Kültür Derneği Başkanı Cevdet Çiçek, Manisa’dan yıllarca Pazarcılar Odası Başkanlığı yapan Halim Şener, İyi Parti Salihli İlçe Başkanı Murat Ulvi Tunca, İyi Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz, aday adayları Birgül Bozkurt, Arife Yüksekdağ ve çok sayıda davetli katıldı. 
İyi Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Ahmet Çayırlı, programa katılan herkese teşekkür etti. Çayırlı, “Değerli hemşerilerim, yıllarca siyasetin taşlı yollarında beraber yol yürüdüğüm kardeşlerim, değerli ağabeylerim, İYİ Partimizin Kıymetli İl ve İlçe Başkanları, İYİ Partimize gönül vermiş dostlarım, 2 yıla aşkındır köy köy mahalle mahalle dolaşıp İYİ’lerin iktidarı için mücadele verdiğimiz dava arkadaşlarım yeni başlangıçların temel taşlarının atıldığı bu özel günümüzde yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim” dedi. 
Ülkemizi büyük acılara boğan depremler ve sel afetlerinde hayatlarını kaybedenleri anan Çayırlı, “ Öncelikle geride bıraktığımız günlerde maalesef ki çok acılar biriktirdik.  Ülkemiz, 6 Şubat tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremler ile sarsıldı. Acımız çok büyük. Meydana gelen hasar ise tarif edilemeyecek kadar büyük boyutta. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel felaketi acımızı bir başka boyuta taşıdı. Tüm ülkemizi yasa boğan ve büyük bir yıkıma yol açan bu afetler ülkemizde insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu acı bir şekilde bizlere gösterdi. Milletimizin tek yürek olup bu afetlere gösterdiği dayanışma 108. Yılını kutladığımız Çanakkale Zaferimizin ruhunu bizlere bir kez daha gösterdi. Ne yazık ki bu dayanışma ortamında bile ayrışmayı başardık. Bu afetlerde sorumlu olan yöneticiler sorumlulukların hesaplarını vermek yerine 14 Mayıs’ta Ülkemizde yapılacak Genel Seçimler öncesi koltuk kavgasına girdiler. Bu üzücü tabloyu üzülerek izliyoruz. Tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen milletimiz ile el ele, gönül gönüle verip bu zorlu günleri hep birlikte aşacağız. Bu vesile ile yaşanan afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlıyı diliyorum. Sözlerim başında bahsettiğim gibi yaralarımızı birlikte saracağız. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
Siyasetin her kademesinde yer aldığını belirten Çayırlı, “Beni tanıyanlar geçmişte ne mücadeleler verdiğimi iyi bilir. Siyasetin her bir kademesini sindire sindire geldim. Merdivenleri kazıya kazıya çıktım. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Başkanı olduğumda aynı zamanda Manisa'dan Tarım Kredi Kooperatif Yönetim Kurulunu Genel Başkanlığını yapan ilk isim oldum. Bu süreçte çiftçimizin yüzünü güldürecek, sorunlarına merhem olacak birçok adımları da ekibim ile atmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Maalesef ki geldiğimiz noktada ülkemiz tutarsız politikalar neticesinde rüzgar ne yöne eserse oraya savrulan bir hale geldi. Üretmeyen bir toplum olduk. Cumhuriyetimizin kurucu iradesinin çizgilerinin dışına çıktık. Liyakati mumla aradığımız, adaleti bulamadığımız günler yaşıyor. Ve artık bıçak kemiğe dayandı. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener önderliğinde bu tabloya seyirci kalmadık. Elimizi taşın altına koyduk ve önce vatanımız dedik. Kollarımızı sıvadık bu tek adam rejimine son vermek için sahaya çıktık. Bu mücadelenin bir adımı olarak da sizlerin teveccühü ile İYİ Parti Manisa milletvekilli Aday Adaylığımı açıkladım. Hep birlikte Güneşli günler görmek adına mücadelemizi sürdüreceğiz. Siz kıymetli dostlarımın ve değerli hemşerilerimin desteği ile güçlü bir şekilde İYİ’lerin iktidarı için var gücümüz ile bildiğimiz yolda birlikte yürüyeceğiz. Bu iktidar yürüyüşünü hep birlikte yapacağız. ben yaşanan felaketler nedeniyle yaralılara bir kez daha acil şifalar diliyor,  hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yakınlarına da baş sağlığı dileyerek sözlerime son verirken, sizleri bir kez daha saygılarımla selamlıyorum. Sözlerime Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün bu kıymetli sözü ile bitirmek istiyorum. “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi çalışacağız, üreteceğiz ve ülkemiz için elimizi taşın altına koyacağız. Az kaldı. İnanın ülkemiz için Güneşli günler çok yakın” diye konuştu. 

İyi Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Yeminli Mali Müşavir Sedat Tetiker, Ahmet Çayırlı ile yıllara dayanan bir dostluklarının olduğunu söyledi, İyi Parti çatısı altında buluştuklarını belirtti. Tetiker, “Akhisarlıyım. Akhisar’da Yeminli Mali Müşavirlik yapıyorum. Manisa’mızın, Akhisar’ımızın sevdalısıyız. İlçelerimizin sevdalısıyız. Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntı ortamı anlatmaya gerek yok. Toplumumuzu, vatanımızı seviyorsanız sizin iyi bir vatandaş olmanız yetmez zamanı geldiğinde sizin elinizi taşın altınıza koymanız gerekir. Artık bu dönemin geldiğini, benim de elimi taşın altına koymanın zamanı geldiğini için bugün siyasette yer alıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2023, 18:48

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER