CBÜ’den 702 Bilim İnsanı Geleceğe Yelken Açıyor

50 bin’e yakın öğrencinin eğitim gördüğü 13 Fakülte çok sayıda yüksek okulun yer aldığı Uluslar arası öğrencilerin tercih ettiği Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde kurulan ilk 5 Fakültenin arasında yer alan Fen Edebiyat Fakültesi geleceğinin 702 bilim insanını keplerini ettikleri yemin sonrasında alkışlar fırlattı.

CBÜ’den 702 Bilim İnsanı Geleceğe Yelken Açıyor

Ahmet ÜNSAL/Manisa

FAKÜLTE BİRİNCİSİ DİNAMİT; 
“ÜNİVERSİTE BENİ BU YAŞTAN SONRA BAMBAŞKA BİR İNSAN YAPTI”

Fakülte birincisi Sanat Tarihi öğrencisi Ayşe Dinamit, arkadaşları adına konuşma yaptı.Dinamit, “Üniversiteye başlamadan önce hayatımda bir çok şeyin değişime uğrayacağının bilinci içerisindeydim.Üniversite beni bu yaştan sonra bambaşka bir insan yaptı.Bu yolculuğumda bana oğlum Serhat ve eşim Serdar’ın ve hocam Özlem Avcı’nın ciddi katkıları var.Eğer onlar arkamda durmamış olsalar dı ben bugün fakülte birincisi olamazdım.Rektörümüz Ahmet Ataç’a şükranlarımı iletiyorum” dedi

GÖRKEMLİ MEZUNİYETE ÜST DÜZEY KATILIM

Muradiye Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsün deki Fen Edebiyat Fakültesi Mezuniyet törenine  CBÜ rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç,Rektör yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakülte Dekanı Prof.Dr.Mustafa Kazaz,Genel Sekreter Vekili ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Bora Canbula, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Fehmi Bardak, Mühendislik Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Ahmet Türk,
Şehzadeler Belediye Başkan yardımcısı Haşim Yener Bilir, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Abdulah Ölmez, AFAD il Müdür vekili Fikret Deniz, CBÜ öğretim üyeleri ile öğrencilerin anne ve babaları katıldı.
Fen Edebiyat Fakültesinin en köklü öğretüim üyelerinden Doç.Dr. Cengiz Çakaloğlu, 1985 yılından buyana öğrencilerinin mezuniyet törenlerine katıldığı bu yılda 47.Yılında mezunlarını hayat mücadelesine uğurlamanın farklı bir heyecanını ve gururunu yaşadı.
Mezun olan öğrencilerini kutlayan Fen Edebiyat Fakülte Dekanı Prof.Dr.Mustafa Kazaz; 
 “Biz burada bugüne kadar 14 bin’in üzerinde bilim insanını mezun ettik.Bizler onları donanımlı yolcu ediyoruz.Yolları açık olsun” dedi

REKTÖR ATAÇ; “SİZLER VE ONLAR  ZOR OLANI BAŞARDINIZ. EVLATLARINIZLA GURUR DUYUNUZ”

Rektör Ataç; mezun olan öğrencilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözüyle seslenerek;
 “Ey Yükselen yeni nesil istikbal sizindir Cumhuriyet’i biz kurduk onu yaşatmak, ileriye götürecek sizlersiniz.Yapacağınız işin kendinize yakışan iş olduğunun bilincinde olun.Çocuklarımız ile 20 yıl boyunca sınavlara girip çıktınız ve çocuklarınızı bugünlere taşıdınız bundan dolayı CBÜ ailesi olarak sizleri yürekten kutluyorum.Çünkü sizler anne ve babalar olarak zor olanı başardınız.Evlatlarınızı emekleyen konumdan yürüyen ve koşar konuma getirdiniz.Çocuklarınızla gurur duyunuz” dedi
Öğrencilerin mezuniyet törenindeki sahnedeki yerlerine giderken onları kampüsteki can dostları onları bu yolculuğunda biran olsun yalnız bırakmadı.
Fakülteyi birincilikle bitiren Sanat Tarihi öğrencisi Ayşe Dinamit’in mezuniyet belgesi ve plaketini Rektör Ataç verirken, ikinci olan Sosyoloji Bölümünden Damla Ozan’ın diplomasını Fen Edebiyat Fakülte Dekanı Prof.Dr.Mustafa Kazaz verirken üçüncü olan İngiliz Dili bölümü öğrencisi Öykü Parlıklı’nın diplomasını ise Genel Sekreter Vekili Canbula teslim etti.
Törende en dikkat çeken gelişmelerden birisi ise türbanlı öğrenci Ayşe Nur Göktürk’ün kepini yere düşürmesi ve onu yerden alan öğretim üyesinin alıp başına takması idi.
Sosyoloji bölümü öğrencisi diplomasını almaya Atatürk posteri ile gelmesi törene katılanlardan uzun süre alkış aldı…

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2023, 18:18

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER