CHP’den Azerbaycan Kültür Ve Dayanışma Derneği’ne Ziyaret

12 Eylül gecesi Ermenistan’ın taciz atışları ile başlayan Azerbaycan sınırındaki gerginlikte 50 Azeri asker şehit olmuştu. Yaşanan acı olay üzerine CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ve Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak, Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk Hoşgül ve yönetimini ziyaret ederek taziye ve dayanışma dileklerini iletti.

CHP’den Azerbaycan Kültür Ve Dayanışma Derneği’ne Ziyaret

“AZERBAYCAN’IN SEVİNCİ BİZİM SEVİNCİMİZ, KEDERİ BİZİM KEDERİMİZDİR”
Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, yaşanan olayların üzücü olduğuna ve Azerbaycan ve Türkiye’nin tarihsel ortaklıklarının ve dostluklarının sağlam temellere dayandığına dikkat çekti; “Bugün Azerbaycan’ın sınırlarında gerçekleştirilen saldırılar nedeniyle vermiş olduğu şehitler için taziye ziyaretinde bulunmaya geldik. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir”. Bu anlayışı benimseyerek Manisa’da da Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanımız Şentürk Hoşgül ile eskiye dayanan bir dostluğumuz vardı. Böyle zor ve acı bir günde bizleri misafir ettikleri için teşekkür ediyorum. Haklı mücadelesinde Azerbaycan halkının yanında olmaya ve sevinçlerini ve acılarını paylaşmaya devam edeceğiz.”
ZİYARET BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI
Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk Hoşgül ise gerçekleştirilen ziyaretin ve dayanışmanın kendileri için çok anlamlı olduğunu belirterek çok uzun zamandır aralarında bir dostluk ilişkisi kurduklarını belirterek, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’a ve Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak’a teşekkürlerini iletti.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER