CHP’li Balaban: Manisamızın Kurtuluşunun Yüzüncü Yılı Kutlu Olsun

8 Eylül Manisa’nın Kurtuluşu’nun 100.’ncü yıldönümü sebebiyle CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban kutlama mesajı yayınlandı.

CHP’li Balaban: Manisamızın Kurtuluşunun Yüzüncü Yılı Kutlu Olsun

CHP Manisa İl Başkanı Balaban yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bundan bir asır önce türlü zorluklara, tüm engellemelere rağmen milletimiz vatanı kurtarmak için ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır’ diyen yüzyıllar boyunca dünyada görülen en önemli askeri dehalardan birisi olan ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün peşinden giderek, canını ortaya koyarak savaştı ve kazandı. Bu sene kurtuluşun yüzüncü yılını kutluyoruz.
Vatandaşlarımız çok zorlu bir dönemden geçiyor, ekonomik zorluklar, insan hakları ihlalleri, bürokraside yaşanan aksamalar, sağlık sisteminde sorunlar. Düşman işgalinden kurtuluşunun yüzüncü yılını kutladığımız Manisa’mızda, Türkiye’mizde çok daha refah içinde yaşamak her birimizin hakkıydı. Ancak bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak biliyoruz ki bizim vatandaşımız ümitsizliğe düşmez, mücadele etmeye devam eder, ama kendisini bu zor duruma düşüreni de unutmaz. Buradan saygıdeğer halkımıza sesleniyorum, vazgeçmeyin, Cumhuriyet’in 100. Yılında Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak yine bizlere nasip olacak. Üzülmeyin, bizler dayanmayı direnmeyi biliriz ama bizleri bu zor duruma düşürenleri de aklımızdan çıkarmayız, sandıkta demokratik bir şekilde memleketi bu zor duruma düşürenlerden hesap soracağız.
Sevgili Manisalılar bu sene yüzüncü yılında kurtuluşumuzu en derinden hissederek kutluyorum, bu vatanı kurtarmak ve korumak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerlemeye, Cumhuriyet için, demokrasi için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER