"Çöplük Olarak Kullanılmamalıdır"

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi Turgutlu yolu üzerinde olası su taşkınlarına engel olmak amacıyla yağmur suyu ızgaraları ve kanalizasyon hatlarında temizlik çalışması gerçekleştirdi. İdare yetkilileri vatandaşları kanalizasyon hatlarına ve yağmur suyu ızgaralarına çöp atmamaları konusunda uyardı.

"Çöplük Olarak Kullanılmamalıdır"

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda taşkınlara karşı önlem alarak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak adına il genelinde kanalizasyon hatları ve yağmur suyu ızgaralarının temizliğine devam ediyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi Turgutlu yolu üzerinde bulunan kanalizasyon hatları ve yağmur suyu ızgaralarının temizlik çalışması gerçekleştirildi. Ekipler tarafından kanalizasyon hattı ve yağmur suyu ızgaralarının iç kısımlarındaki katı atıklar ve yabancı maddelerden oluşan tıkanıklıklar temizlenerek su birikintilerine karşı önlem alındı. MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelindeki yağmur suyu ızgara temizlik çalışmalarını da periyodik olarak sürdürüyor. İdare yetkilileri vatandaşları kanalizasyon hatlarına ve yağmur suyu ızgaralarına çöp atmamaları konusunda uyardı.
Ekiplerimiz sahadaki çalışmalarını sürdürüyor
Yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Kanalizasyon Dairesi Başkanı Cem Çöllü, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yağışlı havalarda taşkınların önlenmesi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak adına il genelinde çalışmalarımız periyodik olarak devam ediyor. Ekiplerimiz Turgut Özal Mahallesi Turgutlu yolu üzerinde bulunan kanalizasyon hatları ve yağmur suyu ızgaralarında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Vatandaşlarımızdan isteğimiz hatları ve yağmur suyu ızgaralarını çöplük olarak kullanmamalarıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde, vatandaşlarımızın sorun yaşamamaları adına temizlik çalışmalarımız aralıksız sürecek” ifadelerini kullandı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2023, 16:49

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER