Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Enflasyon Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni ekonomi kadrosunun birinci önceliğinin enflasyon olduğunun altını çizdi. Enflasyonu tekrar tek haneli rakamlara düşüreceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihracatı da bu yıl sonunda 265 milyar dolara, gelecek sene ise 285 milyar dolara ulaştırmak istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Enflasyon Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Salgın, deprem ve seçimlerin yanında yakaladıkları bu ivmeyi kaybetmeyeklerinin altını çizen Erdoğan, enflasyonu tek haneli rakamlara düşüreceklerini söyledi. Seçim belirsizliğinin ortadan kalktığını ve artık Türkiye'nin elinin daha güçlü olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye'yi ihracatta tarihinin en büyük başarılarıyla tanıştırdıklarını söyledi. Erdoğan, "El ele gönül gönüle hareket ederek Türkiye’yi tarihinin en büyük başarılarıyla tanıştırdık” ifadelerini kullandı

"EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE HAREKET EDEREK İHRACATTA TARİHİN EN BÜYÜK BAŞARILARIYLA TANIŞTIRDIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bugün dünyanın en ücra köşelerinde bile Türk Malı damgalı ürünlerimiz varsa bunda en büyük pay sahibi ihracatçılarımızdır." diyerek,  "Türkiye'nin potansiyelini değerlendirip ekonomiye omuz verdiğiniz için hepinize minnettarlığımı ifade ediyorum. Siyasi mücadelemiz boyunca ihracatçılarımızı hep yol ve dava kader arkadaşlarım olarak gördüm. Hangi görevde olursak olalım sizlerin meseleleriyle yakından ilgilendik. Gönlümüzle birlikte kapımızı da sizlere ve temsilcilerinize açık tuttuk. İstişare ettik, gündemdeki konuları samimiyetle ele aldık. TİM bize taleplerini iletti, sıkıntılarını dile getirdi, ufuk ve yolu açacak öneriler sundu. Gün oldu TIR şoförlerinin karne sorununu çözdük, firmalarımızın birikmiş alacaklarının tahsilini gerçekleştirdik, gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması için temaslar yürüttük. Sizlere yardımcı olmak adına koştuk, çalıştık, ter döktük. Bu yeni dönemde de hiç beklemeden adımlarımızı attık ve süratle ziyaretlerimize başladık. Deprem felaketi sonrasında da dahilde işleme süreçlerine ek süre, kısa çalışma ödeneği, yatırım teşvik belgelerinin uzatılmasına, KOBİ tanımındaki üst limitin 250 milyondan 500 milyon liraya çıkarılmasına kadar bize ilettiğiniz taleplerinize olumlu cevap verdik. Sizden gelen ülkemiz dış ticaretine ivme kazandıracak her türlü teklifi hüsnü niyetle değerlendirdik. El ele gönül gönüle hareket ederek ihracatta tarihin en büyük başarılarıyla tanıştırdık." dedi.

"ENFLASYON MESELESİNİ TEK HANELİ RAKAMLARA DÜŞÜRECEĞİZ"

"Salgın, deprem ve seçimlerin yanında yakaladığımız bu ivmeyi inşallah kaybetmeyeceğiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Bir süredir dünya ile birlikte başımızı ağrıtan enflasyon meselesini tek haneli rakamlara düşüreceğiz. Seçim belirsizliği ortadan kalktı, artık bu konuda elimiz daha güçlü. Yeni ekonomi kadromuzun da birinci önceliği bu meselenin çözümü oluşturuyor. Büyüme ekseninde hedeflerimize doğru ilerleyeceğiz. Enerji yükünü Karadeniz gazı, Gabar petrolü, Akkuyu nükleer santraliyle asgariye indireceğiz. Güçlü Türkiye yoluyla güçlü ihracatımızı rekordan rekora taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2023, 15:09

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER