Demirci Akıncıları 6. Milli Bilinç Kampı Başladı

Demirci'de Türkiye İzcilik Federasyonunca düzenlenen ve 5 gün sürecek olan 6'ıncı "Demirci Akıncıları Milli Bilinç kampı başladı.

Demirci Akıncıları 6. Milli Bilinç Kampı Başladı

Milli mücadele döneminde yunana karşı büyük mücadelelerin verildiği Demirci'de ilçenin kurtuluşunun ve zafer bayramının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen Demirci Akıncıları milli bilinç kampına Eskişehir, Muğla, İzmir ve Aydın gibi 10 ilden 135 izcinin katılıyor.

İzcilere 5 gün boyunca Demirci Akıncılarının düşmana karşı verdiği mücadeleler anlatılırken, ilçenin tarihi, kültürü ve el sanatları da tanıtılacak.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve ilçe protokolü de kampın açılış programına katıldı.

İzci kampında düzenlenen bayrak töreninin ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.

Törende konuşan Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk " İzcilik Federasyonunca düzenlenen kampın 6'ıncısına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli mücadelede Demirci Akıncılarının verdiği mücadeleler izcilerimize anlatacağız. Umarım 5 gün boyunca güzel bir kamp olur" dedi.

Demirci Kaymakamı Adem Kaya ise " İzcilerimizin güzel bir kamp geçirmelerini diliyorum. Buralar önemli topraklar. Milli mücadelede kahramanlarımız o dönemde yağmur, çamur, soğuk sıcak demeden düşmanla mücadele etti. Düşmanı bu topraklara sokmamak için canlarını feda etti. Biz bugün buralarda rahat bir şekilde dolaşabiliyorsak. Onlara minnettarız. Verimli bir kamp olacağına inanıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2022, 20:08

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER