Demirci Gençlik Merkezinde Sosyal Market Kuruldu

Demirci ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce gençlik merkezinde ilçeye gelen depremzedeler için sosyal market oluşturuldu.

Demirci Gençlik Merkezinde Sosyal Market Kuruldu

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen depremin ardından Demirci'ye misafir olarak gelen depremzedeler için Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurulan sosyal markette giyimden, oyuncağa, gıda ve temizlik eşyalarına kadar birçok ürün yer alıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının talimatıyla Türkiye genelinde kurulan sosyal market Demirci’yede gelen depremzede vatandaşlar gençlik merkezine kurulan sosyal marketten ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çalışanları ilçe halkından ve kurumlardan gelen eşyaları sosyal markette depremzede vatandaşların kolaylıkla ulaşabilecekleri şekilde stantlar kurarak hazır hale getiriyorlar.

Demirci Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz " Yaşanan deprem felaketinden dolayı üzüntülüyüz. Yaraları el birliği içerisinde dayanışma ile saracağız. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın talimatı ile gençlik merkezimizde sosyal market kurduk. Buraya kurum çalışanlarımızın yanı sıra, belediyemiz ve ilçedeki vatandaşlarımızın destekleri ile kıyafet, oyuncak, gıda, çocuk kıyafetleri, bebek ürünleri ve temizlik eşyalarına kadar bulunuyor. İlçemize gelen depremzede vatandaşlarımız gençlik merkezimize gelerek istedikleri alabilirler. Rabbim ülkemizi afetlerden korusun" dedi.

Demirci Gençlik Merkezinde bulunan sosyal markete ürün desteği vermek isteyen vatandaşlar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne ulaşabilirler. 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2023, 11:28

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER