Deprem Bölgesi İçin Ramazan Kolisi Yardım Kampanyası Başlatıldı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrası Manisa’dan deprem bölgesine sağlanan yardım ve destekler hız kesmeden devam ediyor.

Deprem Bölgesi İçin Ramazan Kolisi Yardım Kampanyası Başlatıldı

İlimizden deprem bölgesine sağlanan yardım ve desteklere ilişkin değerlendirme yapmak ve Ramazan Ayı’nın gelmesiyle birlikte deprem bölgesine gönderilecek yardımlara ilişkin Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Vali Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Vali Yardımcıları Mesut Eser ve Mustafa Yıldız ve yetkililer katıldı.

6 Şubat günü yaşanan ve 11 ilimizde büyük yıkımlara sebebiyet veren depremin ilk anlarından itibaren Manisa’dan hızlı bir şekilde ekiplerin ve yardım malzemelerinin bölgeye gönderilmeye başlandığını ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, Manisa’dan deprem bölgesine yapılan yardımların hız kesmeden devam ettiğini ve depremzedelerin yaralarını sarmak için Manisalıların güzel bir dayanışma örneği sergilediklerini söyledi.

‘İftarlarımız Deprem Bölgesine’

Vali Karadeniz, bolluğun, bereketin ve paylaşmanın öneminin daha da arttığı Ramazan Ayının başladığını da belirterek birlik ve beraberliğimizin daha da perçinlendiği Ramazan bereketini depremzede vatandaşlarımızla paylaşmak üzere Manisa Valiliği öncülüğünde ‘İftarlarımız Deprem Bölgesine’ adlı yardım kampanyası başlatıldığını da duyurdu. Kampanya kapsamında deprem bölgesine gönderilecek olan Ramazan Kolisi yardımları için vatandaşlarımızın hem nakdi hem de ayni yardımlarının kabul edileceğini söyleyen Vali Karadeniz, Manisalıların Ramazan Ayı boyunca da depremzede vatandaşlarımızın yanında olacaklarına inandığını belirterek tüm Manisalıları kampanyaya destek olmaya davet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de “Bu yıl Ramazan Ayını, ülkemizde meydana gelen deprem afeti nedeniyle buruk karşılıyoruz. Depremin ilk anından itibaren devlet ve millet tek yürek olarak yaraların sarılması için büyük özveri gösterdik. Dayanışma ayı olan mübarek Ramazan Ayında da aynı birliktelikte bölgede ve şehrimizdeki depremzede vatandaşlarımızın yanında olacağız. El birliğiyle bu yaraların sarılması için Büyükşehir olarak, afetin ilk anından bu yana olduğu gibi, bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ramazan Kolisi Kampanyası kapsamında yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız; Manisa Valiliği’nin TR40 0001 0001 8844 4065 0050 20 numaralı hesap numarasına gıda kolisi bedeli olan 280 TL’yi nakden ödeyebilecekleri gibi belirlenen içeriklere göre hazırladıkları gıda kolisi yardımlarını da 75. Yıl Gençlik Merkezine teslim edebileceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2023, 14:38

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER