Erkan Akçay’dan 6’lı Masaya Çok Sert Eleştiri: “Türk Seçmeni Yuvarlak Ve Gevşeklere İtibar Etmez!”

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, altılı masaya çok sert eleştirilerde bulundu. Akçay, “Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere itibar etmez. Bunların en belirgin özellikleri bu. Yuvarlak ve gevşek bir ittifak. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız. Millet sizin neyinize itibar etsin” dedi.

Erkan Akçay’dan 6’lı Masaya Çok Sert Eleştiri: “Türk Seçmeni Yuvarlak Ve Gevşeklere İtibar Etmez!”

HABER: CENGİZ KILINÇASLAN

MHP İl Teşkilatının Şehzadeler Park’ta verdiği kahvaltıya MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, , Manisa MHP İl Başkanı Murat Öner, MHP MKYK Üyesi Mehmet Ödevli, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Başkan Cengiz Ergün’ün açıklamalarının ardından MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay. Altılı Masa Genel Başkanlarına bir dizi eleştirilerde bulundu. "Yuvarlak masa toplantıları yapıyorsunuz, sonuç yok. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız millet sizin neyinize itibar etsin. Kendilerine özgüveni olmayan, başkalarının aklıyla hareket eden bir yapı” dedi.
 

BEN BU MASAYA LAKLAK MASASI DİYORUM

6’lı masayı laklak masası olarak ifade eden Akçay,

“Çeşitli isimlerle ifade ediliyor bu 6’lı masa Defalarca bir araya geldiler saatlerce konuştular. Ben bu masaya laklak masası diyorum affedersiniz. Çünkü toplanıp 5-6 saat konuşuyorlar muhtemelen 5 saatin 4 saatinde de Davutoğlu konuşuyordur. Bir saat de diğerlerine söz düşüyorsa düşüyordur. Ortada hiçbir politika yok. Ortaklaştıkları bir proje program görüş yok. Bir ara güçlendirilmiş parlamenter sistem dediler, altını dolduramadılar. Zaten yeni yöneteyim sistemi ile parlamentomuz daha güçlü hale geldi. Türkiye’de güçlü hükümet güçlü meclis var. O güçlendirilmiş parlamenter sözü eskiye dönelim demekten utandıkları için bunu gizlemek için kullanılıyor.” İfadelerini kullandı.

TEK AMAÇLARI HÜKÜMETİ YIKMAK ERDOĞAN’I DEVİRMEK

6’lı masanın ülkeye, hükümete, devlete yol verecek hiçbir politikasının bulunmadığının altını çizen Akçay, “Şubat ayında bildiri yayınladılar bu bildiride Avrupa birliğinin aldığı bütün kararlara uymayı taahhüt ediyoruz dediler. Korkunç bir şey. Yapacakları şimdiden belli. 6’lı masa ile ilgili gözden kaçırılan bir hususu hatırlatmak istiyorum. Aslında 2 tane altılı masa var. Bir görünen 6’lı birde gizlenen altılı görünen altılı masada altı parti başkanı var Kılıçdaroğlu ve diğerleri en belirgin özellikleri şu dünyada ve Türkiye’de siyasi partiler aldıkları ve uyguladıkları politikalar itibariyle çeşitli sınırlandırmalar yapılır. Ama Diğer 6’lı masa ve 5 partisi de sağda konuşlandırılan bir parti bu 5 parti moderatörlük yapıyor. ikinci 6’lı masaya baktığımızda görünen açık 6’lı masaya yön vermeye çalışan toplumun gözünden gizlenmeye çalışılan masa hdp, komünist partisi gibi gidiyor bir 6’lı da orda var onunda modülatörü CHP Kılıçdaroğlu sinsi bir taktikle 6lı masa bölücü karakterleriyle, politikalarıyla bilinen bir takım partiler. Tek amaçları hükümeti yıkmak Erdoğan’ı devirmek. Bir projeleri programları birleştikleri bir görüşleri yok ama birbirilerine çelme takmakla meşguller bunların ülkeyi yönetmeleri ülkeyi büyük bir kaosun içine atacaktır.” diye konuştu.

TÜRK SEÇMENİ YUVARLAK VE GEVŞEKLERE İTİBAR ETMEZ

6’lı masayı gevşek ve yuvarlak masa olarak nitelendiren Erkan Akçay, “Geçen aylarda Reuters haber ajansı bu 6lı masayı gevşek ittifak olarak nitelendirdi ve bu ittifakın bazı sözcüleri de ‘Evet biz gevşek bir ittifakız.’ dediler. Dikkat ederseniz bunlar bir oturma düzenini bile tartıştılar sonra yuvarlak masada karar kıldılar. 6’lı masanın diğer bir adı da yuvarlak masa. Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere itibar etmez. Bunların en belirgin özellikleri bu. Yuvarlak ve gevşek bir ittifak. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız. Millet sizin neyinize itibar etsin. Daha bir aday belirleyemiyorlar. ” İfadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022, 22:46

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER