Eryılmaz, “Parlamenter Sisteme Geri Dönüşü Son Kez Konuşabileceğimiz Bir Seçime Gidiyoruz”

İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz, “14 Mayıs Pazar günü Türkiye, 20 yıllık AK Parti iktidarının karanlığından kurtulup güneşe kavuşacak” dedi.

Eryılmaz, “Parlamenter Sisteme Geri Dönüşü Son Kez Konuşabileceğimiz Bir Seçime Gidiyoruz”

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim tarihi 14 Mayıs 2023 Pazar olarak açıklandı. 

İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz, seçim tarihinin açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

“EN KRİTİK SEÇİM” 

İYİ Partili Eryılmaz, “Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimlerinden birini yaşayacağız. Milyonlarca kişinin açlık sınırının altında yaşamak zorunda bırakıldığı, hayat pahalılığının alıp başını gittiği, kardeşin kardeşe  düşman edildiği, on binlerce yurttaşımızın enkaz altında kaldığı bir Türkiye gerçeğinde seçimlere gidiyorum. Belki de parlamenter sisteme geri dönüşü son kez konuşabileceğimiz bir seçime gidiyoruz. 2023 seçimlerinde güzel ülkemizin tek adam rejimiyle mi yoksa demokrasiyle mi yönetilmesini istediğimizi oylayacağız” dedi. 

“14 MAYIS’TA HEM CUMHURBAŞKANLIĞI HEM DE PARLAMENTODA ÇOĞUNLUĞA ULAŞACAĞIZ” 

İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “İYİ Parti olarak bizler çok uzun süredir seçimler için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İl Başkanlığı görevim süresince sandık güvenliği konusunda önemli çalışmalar yürüttük. İl Başkanımız Ali Zafer İksir ve yönetiminin bizlerin çalışmalarına taş üzerine taş koyacağına inancım tamdır. Alınan seçim tarihi kararı ülkemize hayırlı olsun.   Cumhurbaşkanlığı seçiminde de, parlamentoda da çoğunluğa ulaşacağız. 14 Mayıs Pazar günü Türkiye, 20 yıllık AK Parti iktidarının karanlığından kurtulup güneşe kavuşacak. Türkiye İYİ olacak, Türk milleti İYİ olacak”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2023, 12:56

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER