Haklarını Alamayan 80 İşçi İcra Yoluna Başvuruyor

Akhisar Belediyesi’nde EYT kapsamında emekli olan 80 işçi, tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle belediyeyi mahkemeye vermeye hazırlanıyor. 

Haklarını Alamayan 80 İşçi İcra Yoluna Başvuruyor

Akhisar Belediyesi’nde çalışan ve EYT nedeniyle emekli olan çalışanların 15 Mart’tan bu yana tazminatlarını alamadıkları ileri sürüldü. Akhisar Belediyesi Personel A.Ş’de çalışan işçiler, EYT ile emekli olduktan sonra tazminat alamadıklarını, belediye yönetiminin de kendilerini sürekli oyaladıklarını belirterek, mahkeme yoluna gitmeye hazırlanıyor. Belediye tarafından kendilerine 7 Haziran’a kadar süre verildiğini  öne süren vatandaşlar sorun yine çözülmeyince bu defa noterin yolunu tutarak, haklarını icra ve mahkeme yoluyla arayacak. 
“ İCRA YOLUNA GİDECEĞİZ” 
Tazminatlarını alamayan bir vatandaş sitemini şu sözlerle dile getirdi: “Bizi oyalıyorlar. Ayın 7’si demişlerdi. Yine sonuç çıkmadı. Cuma günü notere gidip vekalet verdik tazminatlarımızı alabilmek için. Yine sorunumuz çözülmedi. Biz de mahkeme ve icra yoluna gideceğiz. 80 kişiyiz mağdur olduk” dedi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2023, 17:51

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akhisar li
Akhisar li - 4 ay Önce

Akhisar belediyesi batık batırdı chp trilyonlarca borç var alamazlar tazminat belediyenin bütün taşınmazları satıldı araziler dükkanlar ama yinede para yok çünkü hep yalan söylüyorlar belediyeye ait birane dahi var konser var reklam var bunlara para veriyorlar ama işçiye para yok

SIRADAKİ HABER