Halitpaşa’ya Yeni Su Kaynağı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Halitpaşa mahallesine daha verimli, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına saniyede 13 litre verime sahip yeni bir sondaj kuyusu açtı. Mahalle muhtarı Harun Karakayış, “Su sıkıntımız çözülecek, Bizlere desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Halitpaşa’ya Yeni Su Kaynağı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Saruhanlı ilçesine bağlı Halitpaşa mahallesine yeni bir içme suyu kaynağı kazandırmak için sondaj çalışması yaptı. Saniyede 13 litre verime sahip suya ulaşılan sondaj, yapılacak testlerin olumlu sonuçlanmasının ardından hat bağlantıları yapılarak mahallelerin kullanımına sunulacak.

“Verimli suya ulaşacağız”

Halitpaşa Mahalle muhtarı Harun Karakayış, “Özellikle yaz aylarında su yetersizliği sorunu yaşıyorduk. Yaşanan problemin çözülmesi için talebimizi MASKİ’ye bildirdik. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sondaj çalışması yapıldı. 13 litre verime sahip su elde edildi. Su sıkıntımızın çözüme kavuşacağını bilmek bizleri çok memnun etti. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2022, 22:55

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER