İçme Suyu Depolarına Enerji Sağlayan Trafolar Güçlendiriliyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde hayata geçirdiği içme suyu tesislerine enerji sağlayan trafolarda bakım onarımlara devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığınca Gördes’in Yakaköy Mahallesinde içme suyu deposuna enerji sağlayan trafo 50 kw’dan 100 kw’ya yükseltilerek 1400 metre de yer altı hattı döşendi.

İçme Suyu Depolarına Enerji Sağlayan Trafolar Güçlendiriliyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa il genelindeki vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz hizmet sunabilmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı il genelindeki çeşitli güçlerdeki trafolarda bakım onarım ve yenileme çalışması yürütüyor. Bu kapsamda Gördes ilçesinde yürütülen çalışmalar kapsamında içme suyu deposuna enerji sağlayan trafo tesisinde yürütülen bakım onarım ve güçlendirme çalışmalarında trafo üzerindeki ekipmanların bakım onarımları ve test işlemleri yapılarak standartlara uygun hale getiriliyor.

“Çalışmalarımızı gece gündüz sürdürüyoruz”

İçme suyu tesislerine ve depolarına enerji temin eden trafo tesislerinin tüm bakım onarımının yapıldığını belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydıner, “Manisalılara kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temin edebilmek adına gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda içme suyu tesisleri ve depolarına enerji veren trafolarımızda da bakım onarımlarını aksatmadan sürdürmeye devam ediyoruz. İl genelinde yürüttüğümüz çalışmaların bir ayağı da Gördes oldu. Gördes ilçemize bağlı Yakaköy mahallemizde içme suyu depomuza enerji sağlayan trafomuz 50 kw’dan 100 kw’ya yükseltilerek 1500 metrede yer altı hattı döşeme çalışmalarını tamamlayarak trafomuzu sağlıklı hale getirdik” dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER