İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi’nden Depremzedelere Destek

İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi Başkanı Recep Özgüvenç, deprem bölgesinden Manisa’ya gelen ve eğitim çağında olan gençlere katkı sağlamak amacıyla, yurtlarda barınma, burs, eğitim, araç gereçlerini temin ve ihtiyaç halinde kurs imkânı sağlayacaklarını açıkladı.

İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi’nden Depremzedelere Destek

HABER: CENGİZ KILINÇASLAN

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük depremlerin ardından yaraların sarılması için tüm Türkiye tek yürek oldu. Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye destekler sürürken İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi, Deprem bölgesinden gelen depremzedelere yapılacak destekler ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şube Başkanı Recep Özgüvenç, “11 ilimizde büyük yıkımlara neden olan ve yaklaşık 15 milyon insanı etkileyen bu deprem felaketinin yaralarını sarmak için Devlet Millet âdete tek yürek olmuştur. Devletimiz ve kadirşinas milletimiz her türlü desteği vermeye devam etmektedir. İlim Yayma Cemiyeti olarak bölgede bulunan 1 şube başkanımızı, bazı yönetim kurulu üyelerimizle gönüllülerimizi ve yakınlarını kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Bu vesileyle bu depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı; yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.” Dedi.

“KOORDİNASYONU SAĞLAMAK VE SÜRECİ YÖNETMEK İÇİN BİR KRİZ MASASI OLUŞTURULDU”

Başkan Özgüvenç,

Haberin duyulduğu ilk andan itibaren Cemiyetin Genel Merkezinde koordinasyonu sağlamak ve süreci yönetmek için bir kriz masası oluşturulduğunu Belirtti.

Özgüvenç “Şubelerde görevli birçok arkadaşımız, öğrencilerimiz adeta seferberlik ilan etmiş gerek deprem bölgesinde ki şehirlere, gerekse o şehirlere bağlı ilçelere ve ulaşılması zor olan köylere ulaşarak, kurtarma ve yardım faaliyetlerine destek vermişlerdir. Depremzede kardeşlerimizin bir nebze de olsa yaralarını sarmaya çalışmışlardır. Bu felakette canla başla, fedakârca gayret gösteren, enkazdan canları kurtarmaya çalışan, deprem mağduru kardeşlerimize her türlü desteği sağlayan tüm kurum kuruluş ve STK’lardaki kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

“YURTLARIMIZDA BARINMA, BURS, EĞİTİM ARAÇ GEREÇLERİNİ TEMİN VE İHTİYAÇ HALİNDE KURS İMKÂNI SAĞLAYACAĞIZ”

“Malum olduğu üzere bu soğuk kış günlerinde deprem mağduru kardeşlerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerek devlet kurumlarımız ve gerekse Sivil Toplum Kuruluşlarımız tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır” diyen Başkan Özgüvenç, “Devletimizin yaptığı çalışmalar kapsamında depremzede kardeşlerimiz; depremden zarar görmemiş illerde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlara, özel yurtlara, otellere ve bazı kurumların misafirhanelerine yerleştirilmektedir. Bu kapsamda ilimize de binlerce depremzede kardeşimiz gelmiş bulunmaktadır. Bu ailelerin eğitim çağında olan çocukları da en yakın okullara kaydını yaptırmaktadırlar. Eğitim noktasında 70 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren dernek olarak bizlerde ilimizde eğitim çağında olan depremzede gençlerimize, yavrularımıza yurtlarımızda barınma, burs, eğitim araç gereçlerini temin ve ihtiyaç halinde kurs imkânı sağlayacağız.” İfadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2023, 20:29

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER