İnal, İzmir AFAD’ı Ziyaret Etti

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, İzmir İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Müdürü Atilla Altınbulak’ı ziyaret etti.

İnal, İzmir AFAD’ı Ziyaret Etti

Ziyarette KBRN ölçüm müdahale sistemleri ve arama kurtarma eğitim saha çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, İzmir İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İnal’ı Arama Kurtarma Birlik Müdürü Atilla Altınbulak karşıladı. Ziyarette Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) Tehditlerine yönelik ölçüm müdahale sistemleri ve arama kurtarma eğitim saha çalışmaları hakkında fikir alışverişi yapıldı. Ziyaret hakkında bilgi veren İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Radyasyondan korunma ve olası kaza saldırı durumlarında tehdidin tipini ve büyüklüğünü anlamak için radyasyonun tipinin radyoaktivitenin büyüklüğünün bilinmesi gerekiyor. Göremediğimiz, duyamadığımız, tadını alamadığımız radyasyonun varlığını belirlemek ve ölçmek için özel cihazlara ihtiyaç duyuluyor. Biz de ziyaret kapsamında bu konuda cihaz seçimi konusunda neler yapılabilir bunu görüştük. Buna ilaveten arama kurtarma eğitim sahaları hakkında görüş alışverişinde bulunduk” diye konuştu.  
 

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER