İnal: "Oldukça büyük bir alanda yanma var"

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Eski Menemen Caddesi'ndeki Muradiye OSB'de geri dönüşüm ve demir çelik üretimi yapılan fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı

. İhbar üzerine bölgeye Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (GAMER) ve sağlık ekipleri ile Orman Genel Müdürlüğü'ne ait 1 yangın söndürme helikopteri sevk edildi. Yangına ilişkin bilgi veren İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Manisa Büyükşehir Belediyesinin 37 araç ve ekiplerle birlikte yangın söndürme faaliyetleri için müdahalelerinin devam ettiğini söyledi.

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Muradiye OSB’de geri dönüşüm ve demir çelik üretimi yapılan fabrikada çıkan yangını söndürmek için Manisa Büyükşehir Belediyesi de tüm imkanları ile seferber oldu. Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (GAMER) ve sağlık ekipleri ile Orman Genel Müdürlüğü'ne ait 1 yangın söndürme helikopteri sevk edildiği alanda Manisa Büyükşehir Belediyesi de 37 araç ve görevli ekiplerle yangın söndürme faaliyetlerine destek oluyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Emrullah Oğulluk da, mülki amirlerle birlikte yangın söndürme çalışmalarını yakından takip ediyor.

Geri dönüşüm fabrikasındaki yangın söndürme faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmede bulunan İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “37 aracımız ve personellerimizle müdahale ediyoruz. İlçelerimizden de geldi. MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ve Kent Estetiğinin tankerleri geldi. Aynı zamanda Yol Şube’nin kepçeleri ve dozerleri geldi. Tüm ekiplerle beraber geri dönüşüm maddelerini uzaklaştırıyoruz. Aynı zamanda helikopter de soğutma işlemini yapıyor. Oldukça büyük bir alanda yanma var. Sadece fabrikanın bir yerinde giriş var. Hızlı ulaşalım diye bir yerden daha giriş açtırdık. İçeride kimse yok, içerdekileri çıkarttık. Hiç kimsede bir sağlık problemi yok. Müdahalelerimiz devam etmektedir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2023, 15:02

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER