İş İnsanı Hatice Gözeten Aday Adaylığını Açıkladı

Sosyolog ve iş güvenliği uzmanı olan aynı zamanda 2012-2015 Ak Parti Turgutlu Kadın Kolları Başkanlığını,2015-2019 Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği gibi pek çok siyasi görevlerini üstlenmiş olan genç siyasetçi ve iş insanı Hatice Gözeten Ak Parti Manisa Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

İş İnsanı Hatice Gözeten Aday Adaylığını Açıkladı

Aday adaylığını sosyal medya hesaplarından duyuran Hatice Gözeten şu ifadelere yer verdi;
"28. Dönem Ak Parti Milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Birlik ve beraberlik içersinde, bıkmadan, yorulmadan çalışacağım. Manisa için hemen şimdi." Diye ekledi.

Hatice Gözeten Kimdir?
İki kardeş'li bir ailenin çocuğu olan Hatice Gözeten 23.02.1978 Yılında İzmir'de dünyaya geldi. 1989 yılında ailesi ile Manisa'nın Turgutlu ilçesine yerleşti. Gözeten İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümü, Atatürk üniversitesi'nde ise İş sağlığı ve güvenliği bölümünü okuyup başarıyla tamamladı. Gelen teklifler üzerine Hatice Gözeten'in ilk siyasi parti üyeliği Manisa'nın Turgutlu ilçesine Ak Partide başladı, ardından Ak Partide 2012-2015 Turgutlu Kadın Kolları Başkanlığı görevini,2015-2019 Turgutlu İlçe Belediye Meclis Üyeliği'nde İmar komisyonu ve Plan Bütçe komisyonu'nun  yanısıra Manisa büyükşehir meclis üyeliğinde,
Çevre ve Sağlık Komisyonu,
Engelliler ve Kadın Sorunları Komisyon Başkanlığı görevini üstlendi. Başarılı geçen siyaset hayatında ise 2023 genel seçimlerinde yeni bir göreve adım atmak için 28. Dönem Manisa ak parti Aday Adayı olduğunu açıkladı. Hatice Gözeten 2 Kız çocuğu annesidir. Gözeten ailesi ile  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2023, 17:30

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER