İsmail Demir'den Veda Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı için çalışmalara başladı. Yeni kabineyi açıklayan Erdoğan, üst düzey atamalar da yaptı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, görevi ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün'e bıraktı.

İsmail Demir'den Veda Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönem için kolları sıvadı. 5 yıllık dönemde kabinesinde görev verdiği isimleri açıkladı. Böylelikle 2 gün boyunca görev teslim törenleri düzenlendi.

Öte yandan Erdoğan tarafından üst düzey atamalar da yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Savunma Sanayii Başkanlığına ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün atandı.

Bu kapsamda eski başkan Prof. Dr. İsmail Demir de sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı.

Demir, şu ifadelere yer verdi:

İstiklâl ve İstikbâlimiz İçin Tam Bağımsız Savunma Sanayii hedefiyle 12 Nisan 2014 tarihinden beri yürüttüğüm Savunma Sanayii Başkanlığı vazifemi tamamlamış bulunuyorum.

Öncelikle bizlere memleketimize hizmet etme fırsatı veren ve her daim güçlü liderliğiyle yol açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyorum.

Savunma sanayiimizin bugün adından söz ettirir bir konuma gelmesi için birlikte yol yürüdüğümüz mesai arkadaşlarıma ve sektörümüzün tüm paydaşlarına teşekkür ediyorum.

Hedef tam bağımsız savunma sanayii. Bu hedef doğrultusunda bayrağı devralacak arkadaşlarımıza bu önemli vazifede başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2023, 11:08

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER