İsmet İnönü MTAL Öğrencileri Depremzedeler İçin El Ele Verdi

Manisa İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, depremzedeler için üretmeye devam ediyor. Okul Müdürü Okan Şahin, mutfak ekibi ilk günden itibaren deprem bölgesine gidip sıcak yemek hizmetinde bulundu.

İsmet İnönü MTAL Öğrencileri Depremzedeler İçin El Ele Verdi

Şimdi de yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Şehzadeler Kaymakamlığı, Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın destekleriyle Ramazan kolileri hazırlanıyor. Yardım kolileri Ramazan ayı öncesinde deprem bölgesine gönderilerek depremzedelere teslim edilecek. Öğretmenler ve öğrenciler el ele verdi bugüne kadar 289 adet yorgan, 300 adet polar battaniye, 22 adet yastık, 27 adet yetişkin tulum, 4 adet çocuk tulumu, 3 takım çocuk eşofmanı, 4 adet giyilebilir battaniye üretip depremzedelere gönderildi. 
Okul Müdürü Okan Şahin, “Depremin hemen ardından toparlandık, deprem bölgesine gittik. Aşçı grubumuzla beraber Kahramanmaraş’ta depremzedelerimize ilk sıcak çorbamızı dağıttık. Allah bize nasip etti. 11 kişilik ekiple 15 güne yakın yemek çıkardık. Arkadaşlarımız yemekleri hazırlarken depremzedelerimizin yardıma koştuk. Çocuk mayasından yaşlı bakım bezine kadar, kuşyeminden kedi köpek mamasına kadar, diyaliz makinesinden tekerlekli sandalyeye kadar aklınıza gelebilecek depremzedelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye başladık. Biz orada iken burada öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte uyku tulumu üretmeye başladı. Güncel ihtiyaçları anında bize yetiştirdiler. Okul olarak destek olan herkese teşekkür ediyorum. İlk günden itibaren okul olarak depremzede kardeşlerimizin yanında olduk. Şimdi de Ramazan ayı öncesinde Şehzadeler Kaymakamlığımız, Şehzadeler Belediyemiz, Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle hazırladığımız yardım kolilerini Ramazan ayı öncesinde gidip depremzedelerimize teslim edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2023, 10:45

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER