İYİ Parti'den Muhtarlara Ziyaret

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet ÇELİK ve yönetim kurulu Kazım Karabekir mahalle muhtarı Tekin Aydın, Turgut Özal mahalle muhtarı İsmet Bakşi, Bayındırlık mahalle muhtarı Bedirhan Çiçek, Gediz mahalle muhtarı Mehmet Aslan, Kocatepe mahalle muhtarı yılmaz Acar Muhtarlarını makamında ziyaret etti.

İYİ Parti'den Muhtarlara Ziyaret

Muhtarların sorunları, talepleri ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi alan İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet ÇELİK  muhtarların birlik, dayanışma ve sorunlarının çözümüne yapmış oldukları katkıdan muhtarla teşekkür etti.

Ziyarette ÇELİK, ”En küçük idari birim olan köy ve mahallelerin, çoğunluğun oyu ile seçilen muhtarlarımız, mahalle veya köylerinin yerel ve merkezi yönetim arasında bir köprü vazifesi görmektedirler. Sosyal açıdan ise bölgesindeki kimsesiz, engelli, muhtaç ya da yaşlıların tespitini ve yardımlarını gerçekleştirirler. Biz İYİ Parti ailesi olarak, mahalle muhtarlarımızı düzenli olarak ziyaret etmekte, onların taleplerini yetkili mercilere iletmekteyiz. Temennimiz, vatandaşımızı en iyi tanıyan, onların sorunlarına hâkim olan muhtarlarımızın, ekonomik yönden zor günler geçirdiğimiz bu günlerde, daha fazla dinlenilmesi ve insana dokunan, sıkıntıları hafifleten talep ve önerilerinin yerine getirilmesidir. Askerlik işlemlerinden, ikamet, nüfus ve tebligat başta olmak üzere her geçen gün sorumlulukları arttırılan muhtarlarımızın gelirlerinin ve yetkilerinin de sorumluluklarına oranla arttırılması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta  Şehzadeler ilçemizin herbiri birbirinden değerli 67 mahalle muhtarı olmak üzere, vatandaşlarımızın mahalle ve köylerinde yaşadığı sıkıntı ve taleplerinin ilk muhatabı, devletin vatandaşımıza en yakın kamu görevlisi muhtarlarımıza bizlere aracı oldukları için teşekkür ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 10:41

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER