İyi Partili Eryılmaz: “Ben Dâhil Altılı Masadaki Hiçbir Siyasi Partinin Temsilcisini Rahat Bırakmayın!”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi konusunda önemli açıklamalara imza attı. Başkan Eryılmaz, “Kimi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsanız, ben dahil altılı masanın tüm temsilcilerini rahat bırakmayın, gelip görüşlerinizi paylaşın” dedi.

İyi Partili Eryılmaz: “Ben Dâhil Altılı Masadaki Hiçbir Siyasi Partinin Temsilcisini Rahat Bırakmayın!”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’dan altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine yönelik önemli açıklamalar geldi.  Başkan Eryılmaz, vatandaşların fikir ve görüşlerini altılı masada bulunan partilerin İl Başkanları, İlçe Başkanları ve İlçe Teşkilatları ile paylaşmaları gerektiğini söyledi.

“YENİ BİR ERDOĞAN DEĞİL, HALKÇI VE KATILIMCI BİR DEMOKRASİ VAAT EDİYORUZ”

İYİ Partili Eryılmaz, “Halkımızın umudunun altılı masada olduğunu görüyoruz. AK Parti iktidarının ekonomi yönetiminden bıkan, ülkemizdeki yolsuzluk ve liyakat sorunundan yılmış olan, temel hak ve özgürlüklere müdahale edilmesini kabul edemeyen, Türkiye’nin her yıl daha da geriye gittiğini gören vatandaşlarımızın umudu altılı masada. Bu süreçte altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun da merakla takip edildiğini biliyoruz. Altılı masa, Türkiye’ye yeni bir vizyon getirmek için kuruldu ve çalışmalarına devam ediyor. Sadece tek bir ismin değil, sistemin yanlışlığını tartışmak istiyoruz. Eğer sistem bu şekilde devam ederse, hangi isim gelirse gelsin Türkiye, muasır medeniyetler seviyesine ulaşamayacak, bir dikta rejiminde yaşayacaktır. O nedenle biz Türkiye’ye yeni bir Recep Tayyip Erdoğan değil, geniş katılımlı ve halkçı bir yönetim vaat ediyoruz” dedi.

“HALK KİMİ İSTİYORSA CUMHURBAŞKANI ADAYI O OLACAK”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Bu millet son 20 yılda kendisine soru sorulmamasından, fikirlerinin alınmamasından bıktı. Biz altılı masada da, halk tabanında da demokratik bir çağrı yapıyoruz. Ben buradan tüm Manisalı vatandaşlarımıza sesleniyorum, ben dahil altılı masada bulunan siyasi partilerin hiçbir İl Başkanı’nı rahat bırakmayın. İlçe Başkanlarını, ilçe teşkilatlarını da rahat bırakmayın. Kimi Cumhurbaşkanı olarak görmek istediğinizi anlatın, görüşlerinizi, önerilerinizi sunun. Millet kimi Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istiyorsa, altılı masadaki siyasi partileri ikna etsin. Altılı masa ortak bir aday çıkaracak, bu aday da halkımızın görmek istediği Cumhurbaşkanı olacak. Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz”

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 14:43

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER