İyi Parti’nin “Afet Komisyonu” Önerisi Kabul Edildi

Her ayın ilk Salı günü gerçekleştiren Yunusemre Belediye Meclisinin Mart Ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. 

İyi Parti’nin “Afet Komisyonu” Önerisi Kabul Edildi

Mart ayı toplantısını yapan Yunusemre Belediye Meclisinde İYİ Parti Grubu Yunusemre İlçesinde yaşanabilecek deprem,sel,heyelan,yangın, savaş vb. afetler için önceden çalışmalar yapılarak,bu durumlara hazır hale gelinmesi adına“Afet Komisyonu”kurulması için önerge verdi. 
İYİ Parti Grubu adına söz alan Av. Ali Zafer İksir; “ 6 Şubatta yaşadığımız büyük deprem felaketlerinden sonra maalesef deprem gerçeği ile bir kez daha en ağır şekilde karşı karşıya kaldık. Malumunuz şehrimiz ve ilçemiz Yunusemre’de fay hatları üzerinde ve birinci derece deprem bölgesinde yer almakta. Bizler doğanın bizlere karşı sunduğu bu gerçekle inatlaşmamalı ve bunu her an yaşayabilecekmişiz gibi hazır olmalıyız. Bu yüzden İYİ Parti grubu olarak sadece deprem olarak değil diğer afetlere de hazır olmak adına meclisimize “Afet Komisyonu” kurulması için önergemizi sunuyoruz.” dedi. 
Konuşmanın ardından  meclisin oylamasına sunulan önerge CHP, İYİ Parti, AK Parti ve MHP gruplarının oylarıyla kabul edildi. 
Önergenin kabulünden sonra konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, komisyonun hemen kurularak bu ay içerisinde çalışmalara başlamasını, hatta önümüzdeki ay yapılacak olan yeni komisyon dağılımında afet komisyonun devamlı hale gelecek şekilde komisyonlara eklenmesi gerektiğini söyledi.
Afet Komisyonu şu isimlerden oluştu; AK Parti Grubu, Gürkan Koyuncu, Mehmet Ersoy. İYİ Parti Grubu Çetin Çavdarlı. CHP Grubu Bülent Mersinli ve MHP Grubu Mehmet Ersoy

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2023, 12:08

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER