Manisa, 100. Yıl Resepsiyonunda Buluştu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Manisa Valisi Enver Ünlü’nün ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda 100 yıllık tarihe sahip kardeşlik ve barışı temsil eden zeytin ağacından yapılan yaş kütüğüne 100. Yıl plağı Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından çakıldı.

Manisa, 100. Yıl Resepsiyonunda Buluştu

Manisa Valisi Enver Ünlü’nün ev sahipliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla kutlama etkinlikleri kapsamında resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Rana Kibar, Manisa milletvekilleri, askeri erkan, MASKİ Genel Müdürü Ramazan Burak Aslay, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri, Manisa Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Konukları kapıda karşıladılar

Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, resepsiyonda gelen konukları kapıda karşılayarak hepsiyle tokalaştı. Protokol üyeleri ve konukların salona geçmesiyle birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından resepsiyon töreni kuran tilaveti ile devam etti. Halk oyunları gösterileri ve koronun seslendirdiği şarkıların ardından ışık eşliğinde sergilenen sahne performansı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk canlandırıldı. Sonrasında ise Cumhuriyetin ilanına ilişkin bir animasyon yayınlandı. Manisa Valisi Enver Ünlü, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirerek tüm katılımcılara teşekkürlerin iletti.

Yaş kütüğüne 100. Yıl plağı çakıldı

Resepsiyonda 100 yıllık olduğu belirtilen kardeşliğin ve barışın simgesi olan zeytin ağacından yapılma kütüğe Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından 100. Yıl plağı çakıldı. Vali Ünlü, kütüğün bir sonraki yüzyıla kadar saklanacağını belirterek, 200. Yıldönümünde yeniden plak çakılacağını kaydetti. Yaş kütüğüne plağın çakılmasının ardından protokol üyeleri ve katılımcılar yaş kütüğü ve protokol üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2023, 15:19

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER