Manisa Büyükşehir ve MASKİ, sağanak yağış boyunca teyakkuz halindeydi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan turuncu kodlu sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, teyakkuz halindeydi.

Manisa Büyükşehir ve MASKİ, sağanak yağış boyunca teyakkuz halindeydi

AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan turuncu kodlu sağanak yağış uyarısı sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri gece boyunca sahadaydı. İl genelinde yağmur suyu ızgaralarına yağış ile birlikte dolan malzemeler temizlenirken ana kanalizasyon hatları da yapılan müdahaleler ile açıldı. Özellikle en çok yağışı alan Manisa merkez, Turgutlu, Salihli, Soma, Gördes, Akhisar ve Demirci başta olmak üzere 17 ilçede özverili bir şekilde sahada olan MASKİ MAKOM ekipleri günün ilk ışıklarına kadar çalıştı.


MASKİ Genel Müdürlüğü, bünyesinde yağmur suyu ızgaralarının temizliği için yeni bir ekip kurmuştu. Bu ekipler yaz boyunca il genelinde tüm yağmur suyu ızgaralarında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çalışmaların önemi ise turuncu kodlu yağış esnasında görüldü. MASKİ Genel Müdürlüğü, kurulduğu günden bu yana 17 ilçenin neredeyse tamamında yağmur suyu hattı imalatları ve kritik noktalarda dere ıslahları yapıldı. Yapılan yatırımların sağlıklı bir şekilde işlemesi için yaz boyunca yağmur suyu hatları ve ızgaraları ile dere yataklarında yapılan düzenli temizlik çalışmaları da önemini ortaya koydu.
Kanalizasyon Dairesi Başkanı Cem Çöllü,

“Sağanak yağışta gece boyunca sahadaydık. Ancak, şunu da unutmamak gerekir ki biz yaz boyunca ızgara temizliğiyle görevli personelimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştirmiştik. Yağış esnasında da ızgaralara taşınan malzemeleri de temizleyerek, önlemlerimizi sürdürdük. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün vizyonu doğrultusunda yapılan altyapı yatırımlarının önemi bir kez daha anlaşıldı. Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için her an sahada olmaya devam edeceğiz” dedi. İHA

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER