Manisa'da okul servis araçlarına sıkı denetim

Manisa il genelinde milli eğitim, emniyet, belediye ve jandarma ekipleri tarafından okul servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde 3 araç trafikten men edildi.

Manisa'da okul servis araçlarına sıkı denetim

Manisa il genelinde milli eğitim, emniyet, belediye ve jandarma ekipleri tarafından okul servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirildi. Okul Servisi Denetimi sonucunda 194 araç ve sürücüsü kontrol edilirken, taşıma kanunu ihlalinden 5 araç sürücüsüne, muayenesiz araç kullanmaktan 2 araç sürücüsüne olmak üzere toplam 7 araç sürücüsüne 18 bin 686 TL idari para cezası uygulandı. Denetimlerde ayrıca 3 aracın da trafikten men edildiği bildirildi.
Yapılan denetimler, ilçe milli eğitim müdürlüğü, emniyet müdürlüğü, jandarma, belediye ve uygun görülen diğer kurum temsilcilerinden oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştirildi. Yapılan denetim sonrasında eksiklikleri olan sürücülerin eksiklerini 15 gün içinde giderilmesi konusunda servis şoförlerine talimatlar verildi. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı süresince yerine getirmeleri gereken sorumluluklar hakkında şoförlere bilgi verilirken, sorunsuz bir eğitim öğretim yılı için denetimlerin devam edeceği açıklandı. İHA

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER