Manisa Yarı Maratonu'nda Kahreden Haber!

10 kilometrelik yarışa katılan, 43 yaşındaki Vestel çalışanı Zafer Uğur Sarı fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi

Manisa Yarı Maratonu'nda Kahreden Haber!

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu bu yılda üç etapta koşuldu.
5, 10 ve 21 kilometrelik etapta 2 binden fazla kişi katılırken 10 kilometrelik yarışa katılan, 43 yaşındaki Vestel çalışanı Zafer Uğur Sarı fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.Acı olayın duyulması büyük üzüntü yarattı.
Vestel, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi iş birliğiyle düzenlenen yarı maratonun startı, Vali Enver Ünlü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aksoy, Vestel Üst Yöneticisi Ergün Güler ve Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar tarafından Manisa Valiliği önünden verildi.
5, 10 ve 21 kilometrelik üç parkurda koşulan yarışa yerli ve yabancı atletlerle vatandaşların da bulunduğu 2 binden fazla kişi katıldı.
Yarışta 21 kilometreyi 01.04.22'lik dereceyle tamamlayan Kenyalı atlet Frankline Keitanyi Ngelel birinci, aynı ülkeden Meshack Kimutai Kibil ikinci, Hüseyin Can ise üçüncü oldu.
 Kadınlarda ise aynı kategoride 01.14.36'lık derecesiyle Kenyalı atlet Ivyne Jeroto Lagat birinciliği elde etti. Ezgi Kaya ikinci, Maria Kolpakova ise üçüncü oldu.
 10 kilometrelik kategoride ise erkeklerde 34.39'luk derecesiyle Abdurrahman Gediklioğlu birinci, Hasan Uzun ikinci, Bedri Şimşek üçüncü oldu.
 Kadınlarda da 40.39'luk derecesiyle Özge Çolak ilk sırayı alırken Zuhal Ulaş ikinci, Özlem Işık üçüncülüğü elde etti.
 5 kilometrelik koşuda ise 17.24'lük derecesiyle Ahmet Civci birinci oldu. Sezgin Uluhan ikinci, Hasan Can Akdemir ise üçüncü oldu.
 Kadınlarda da 23.57'lik derecesiyle Nisanır Bakır birinci, Güneş Şare ikinci, İrem Öztürk ise ikinci oldu.

Maratonda dereceye girenlere madalya, kupa ve Vestel hediye çeki verildi.

MARATONUN FİNİŞİNE GELEN HABER SPORCULARI YASA BOĞDU

Öte yandan 10 kilometrelik yarışa katılan, 43 yaşındaki Vestel çalışanı Zafer Uğur Sarı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile 5022. Sokak kesişiminde fenalaştı.Sağlık ekiplerince ilk müdahalesinin ardından Merkezefendi Devlet Hastanesine kaldırılan Sarı, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2023, 09:43

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER