Manisa Yüksek Teknoloji OSB Çalışmaları Hakkında Vali Karadeniz’e Bilgi Verildi

Yunt Dağı Bölgesinde Yüksek Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalar devam ediyor. Vali Karadeniz yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Manisa Yüksek Teknoloji OSB Çalışmaları Hakkında Vali Karadeniz’e Bilgi Verildi

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Mehmet Üçbaş ve Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Cansu Uyar’dan oluşan heyet Vali Yaşar Karadeniz’e ziyarette bulundu.

Heyet ziyarette İlimiz Yunt Dağı bölgesinde Manisa Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde kurulması planlanan Manisa Yüksek Teknoloji Organize Sanayi Bölgesinde gelinen son durum ve yapılan çalışmalara ilişkin Vali Karadeniz’e bilgi verdi.

Vali Yaşar Karadeniz, Manisa’nın sanayisi ve tarımı ile ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını, kurulması planlanan Yüksek Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi ile önemli bir yatırım merkezi haline geleceğini ifade ederek, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yılmaz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Üçbaş ve Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Uyar’a ilimiz için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Manisa Yüksek Teknoloji Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasıyla Manisa sanayisinin verimli tarım alanlarının dışına çıkarak Yunt Dağı bölgesinde gelişmesinin sağlanması dolayısıyla verimli tarım alanlarının korunması, imalat sanayinde rekabet gücünün ve verimliliğin geliştirilmesi suretiyle yüksek katma değerli üretim ve ihracatın artırılması, bölgenin ve yakın çevresinin var olan sanayi potansiyelinin teknolojik seviyesinin yükseltilmesi hedefleniyor. Yunt Dağı Bölgesinde kurulması planlanan organize sanayi bölgesi, İlimizde artan yüksek teknoloji yatırım taleplerinin karşılanması için de önemli.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER