Manisa’da AK Parti ve MHP Milletvekilleri Mazbatasını Aldı!

Manisa’da ilk mazbataları AK Parti milletvekilleri ile MHP milletvekili aldı. 14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem Genel Milletvekili seçimlerinde AK Parti’den Bahadır Yenişehirlioğlu, Murat Baybatur, Tamer Akkal, Mücahit Arınç ve MHP’den Erkan Akçay milletvekili seçildi.

Manisa’da AK Parti ve MHP Milletvekilleri Mazbatasını Aldı!

Milletvekilleri Manisa Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatalarına kavuştu. Törene milletvekillerinin yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, MHP il Başkanı Cüneyt Tosuner, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile parti teşkilatları katıldı. Törende İl Seçim Kurul Başkanı Hakim İbrahim Bitek ve seçim kurulu üyeleri AK Partili ve MHP’li milletvekillerine mazbatalarını verdi. 

“GEÇ OLDU AMA GÜZEL OLDU”

AK Parti’nin milletvekili seçilen renkli simalarından Bahadır Yenişehirlioğlu, 28 yıl sonra vekillik hayaline kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Yenişehirlioğlu, “Geç oldu ama güzel oldu. 1995 yılında 82 oyla milletvekili seçilememiştim. 28 yıl sonra nasip oldu. Hayırlısı olsun” dedi. 

"TÜRKİYE YÜZYILINA EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM"
MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, meclise 6’ncı kez girdi. Mazbatasını alan Akçay,  “14 Mayıs’ta gerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminde ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.  Ve hassaten bütün Manisalı vatandaşlarımızı sandığa giderek hem demokrasimize hem de milli iradeye sahip çıkmaları ve bizlere de  millet vekilleri  olarak görevlendirmeleri münasebetiyle  tüm  Manisalı hemşerilerimizi şükranlarımı arz  ediyorum.  İnşallah 28 Mayıs akşamı Cumhurbaşkanımızı seçerek hem yasama da hem de yürütmede Türkiye yüzyılına emin adımlarla ilerleyeceğimizi düşünüyorum.  Hakkımızda hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti ve MHP’li milletvekilleri partililerle birlikte poz verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2023, 16:07

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER