Manisa’da ATA İttifakı Afişlerine Çirkin Saldırı

Manisa’da yaşanan olayda ise Yunusemre ilçesi Bahtiyar Tosonbaş Bulvarı üzerine asılan bir pankarta bulunan Adalet Partisi Manisa Milletvekili Duygu Sağlam, ATA İttifakı Cumhur Başkanı Adayı Sinan Oğan ve Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Mehmet Sağlamın yüzüne Bir Qr kod yapıldı.

Manisa’da ATA İttifakı Afişlerine Çirkin Saldırı

HABER: SERKAN ÖZCAN

 O kod açıldığında, bir takım ‘kana kan, dişe diş  gibi tehditler savrulan bir videoya yönlendirildiği görüldü.
Yetkililerin ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri olayla   ilgili  inceleme başlatarak, şüpheli yada  şüphelileri yakalama çalışması başlattı.
GENEL BAŞKAN KAPISININ ÖNÜNDE NOT BULDU"

 Öte  yandan ,ATA İttifakı'nı oluşturan 4 partiden biri olan Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Mehmet Sağlam'ın bu sabah kapısında bir not bulduğu bilgisini paylaşan Oğan, notta "Az zamanın kaldı. Sokağa çıkarken dikkat et" yazdığını aktardı.
"QR KODU AÇINCA TEHDİT VİDEOSU ÇIKIYOR"
Oğan konuşmasının devamında da kendi afişlerinin üzerinde QR kod yapıştırıldığını ifade ederek dikkat çeken açıklamasına şöyle devam etti:
"Yetmiyor, Manisa'da dışarı çıktığında afişlerimizin üzerinde bir QR kod görüyor. O kodu açtığınızda da birtakım 'kana kan, dişe diş' gibi tehditler savrulan bir video görülüyor. Nedir, kim tarafından yapılmıştır, amaç nedir, bilmiyorum."

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2023, 14:17

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER