Manisa’da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu açıkladı. Bugün kuvvetli sağanak yağış beklenen 3 il için de 'sarı' kodlu uyarı yapıldı. Manisa’da ise önümüzdeki Salı gününe kadar yağış yok, hava açık ve sıcak.

Manisa’da hava nasıl olacak?

Manisa’da hava sıcaklığının genellikle mevsim normalleri civarında olması beklenirken, hafta sonu için İstanbul'un da aralarında bulunduğu birçok il için sağanak uyarısı yapıldı. 

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli için 'sarı' kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli için 'sarı' kodlu uyarı yapılarak, kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği açıklandı.

BUGÜN HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Bugün Manisa’da hava sıcaklığı 35 dereceyi görecek.  Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Düzce, Sinop ve Ordu çevreleri ile Muğla'nın iç, Aydın ve Samsun'un doğu, Denizli'nin batı çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 4-9 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONU HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

3 Eylül Cumartesi günü Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Manisa’da hafta sonu hava açık.  4 Eylül Pazar günü Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 13:58

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER