Manisa’da Kurumlar Arası İyi Niyet Ve İş Birliği Protokolü

Kurumlar imzaladıkları protokol ile aralarındaki iş birliğini güçlendirmeyi, kamu yararına yürütülen ortak çalışmaları teşvik etmeyi ve sundukları hizmetin kalitesini arttırmayı amaçlıyor.

Manisa’da Kurumlar Arası İyi Niyet Ve İş Birliği Protokolü

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Manisa Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri 11 Mayıs 2023 tarihinde Manisa İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde bir araya geldi.

Düzenlenen protokol törenine kurumlarını temsil eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyhun Kürşat, Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü M. Feridun GÜLGEÇ, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus ÖZTÜRK, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ ve Manisa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erol KARACA katıldı.

İmzalanan protokol, eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler alanında AB çerçeve programı başta olmak üzere kamusal ve özel fon kaynaklarından finanse edilecek projelerde kurumların birlikte eşgüdüm halinde çalışabilmesini amaçlıyor.

Geliştirilecek projeler sayesinde kurumlar arasındaki iş birliğinin arttırılması, kurumsal iletişim sürecinin hızlanması ve bu sayede sunulan kamusal hizmetlerin kalitesinin attırılması hedefleniyor. Protokolü imzalayan taraflar planlanacak proje ve etkinliklerde yetki alanlarına giren konularda görev üstlenecek ve faaliyet yürüten diğer kurumlara gerekli olan kolaylığı sağlayacaklar.

İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza töreninde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Seyhun KÜRŞAT; “Bu protokol kamu yararına katma değer sağlayacak.” diyerek protokole taraf olan tüm kurum amirlerine iş birliği için teşekkürlerini iletti.

Manisa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erol KARACA ise “Katılımları ve iş birlikleri için dekan ve kurum amirlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2023, 11:01

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER