Manisa’da öğrenciler sınavda, veliler ise dışarıda LGS heyecanı yaşadı

Ülke genelinde yüz binlerce öğrenci liseye girebilmek için sınavda ter dökerken Manisa il genelinde aynı heyecan yaşandı.

Manisa’da öğrenciler sınavda, veliler ise dışarıda LGS heyecanı yaşadı

Ahmet ÜNSAL/Manisa
   Manisa’da 315 okulda,1300 salonda toplam 18 bin 640 8. Sınıf öğrencisi il genelinde okullarda LGS sınavına girdi. 
   Öğrenciler sınav öncesinde anne ve babalarıyla birlikte sınava girecekleri okullarına akın etti.Bazı öğrenciler Scooterlarıyla sınav yolunu tuttu.Saatlerini kurmayı unutanlar ise sınav yerlerine koşar adımlarla sınava yetişmeye çalıştı.Öğrenciler sınava girmeden önce kolyelerini,cep telefonlarını ailelerine teslim ederken kendi başına gelenler ise emanetlerini okul idaresine bıraktı.
    Veliler çocuklarını sınava dualarla uğurlarken endişeli ve heyecanlı bekleyişleri okul dışında sürdürdüler..
   Sınava girecek öğrenciler sınav stresini bertaraf edebilmek için sınav öncesi cep telefonlarıyla sınav selfisi yapmayı ihmal etmedi.
   Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ise “Öğrencilerimiz bu yıl ilk kez sağlık sorunları olmaksızın gönül rahatlığı ile sınavlarına girdiler.Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde gerekli önlemleri aldık.18 bin 640 öğrencimize ve onları sınava hazırlayan velilerimize sınav boyunca başarılar diliyorum.Bu sınav aynı zamanda da öğretmenlerimizin karne notu niteliğinde bakılabilir” dedi

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2023, 09:39

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER