Manisa’da “Psikolojik Dayanıklılık” Paneli Düzenlendi

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü ile Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin arasında kurumlar arası iş birliğini güçlendirmek ve kurumsal kapasiteyi geliştirmek amacıyla imzalanan protokol kapsamında ilk iş birliği gerçekleştirildi.

Manisa’da “Psikolojik Dayanıklılık” Paneli Düzenlendi

Hastanelerin Acil Servis Birimlerinde farklı ünvan ve görevlerde çalışan personelin katılım sağladığı, çalışanların stres yönetimine katkı sağlayarak orta ve uzun vadede sağlıkta şiddet (beyaz kod) vakalarının azaltılmasını sağlamak amaçlı “Psikolojik Dayanıklılık” konulu panel düzenlendi. 23.05.2023 tarihinde Merkezefendi Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen panelde alanında uzman doktorlar ve akademisyenler tarafından ruhsal sorunlar ve dayanıklılık, ruhsal sorunlarla baş etme yöntemlerinin yanı sıra örnek olay analizleri de katılımcılar ile paylaşıldı. Panel açılışında konuşma yapan Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Seyhun Kürşad “Protokol ile birlikte başlayan iş birliğimiz ilk meyvesini verdi devam eden süreçte ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda eğitimlere ve projelere devam edeceğiz” dedi. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı yaptığı açılış konuşmasında; “Covid döneminde sağlık personelimiz hem fiziksel hem psikolojik açıdan çok yıprandı. Psikolojik dayanıklılığı sağlayan yöntemlerin benimsenmesi personelimizin iş hayatına da katma değer sağlayacaktır” diyerek panelistlere katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

İl Müdürü Uzm. Dr. Erol Karaca tarafından panel bitiminde panelistlere teşekkür belgeleri katılımcılara ise katılım belgeleri verilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2023, 12:57

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER