Manisa’da Sıfır Atık Belgesiz AAT Kalmayacak

MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde başarılı bir şekilde işletilen Ahmetli Atıksu Arıtma Tesisi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Manisa’da Sıfır Atık Belgesiz AAT Kalmayacak

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, gelecek nesillere daha temiz ve gelişmiş bir Manisa bırakılması adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde başarılı bir şekilde işletilen Ahmetli Atıksu Arıtma Tesisi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

“Var gücümüzle çalışacağız”
Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 2017 yılında başlatılan Sıfır Atık Projesi, Türkiye geneline yayılarak güzel bir aşamaya kaydetti. İsrafın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması amacıyla başlatılan proje kapsamında, MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından işletilen Ahmetli Atıksu Arıtma Tesisimiz de Sıfır Atık Projesi yönetmeliğinde yer alan gerekli kriterleri sağlayarak Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde, doğa ve çevreye olan duyarlılığımızdan asla taviz vermeden, gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir Manisa bırakmak adına var gücümüzle çalışmaya, başarılara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER