Manisa’da Uzman Eller Projeleri Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Manisa’da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinde hibe desteği almaya hak kazanan başvuru sahipleri belli oldu.

Manisa’da Uzman Eller Projeleri Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Uzman Eller Projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’na gönderilen 42 adet projenin 17 adedi asil listeye girerek hibe desteği almaya hak kazandı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “İlimizde 2023 yılında uygulanacak olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin desteklenmesine yönelik projelerin Bakanlığımızca değerlendirilmesi sonucunda hibe desteğine hak kazanan başvuru sahiplerine ait asil ve yedek listeler, İl Müdürlüğümüz Web Sitesinde ( https://manisa.tarimorman.gov.tr/.../2023-Uzman-Eller... ) yayınlandı.

İlimizde 2023 yılı için Uzman Eller Projesine 73 adet başvuru yapılmış olup, değerlendirme sonucu uygun görülen 42 adet proje Tarım ve Orman Bakanlığımıza gönderildi. İlimize ayrılan ödenek dâhilinde 17 adet projemiz asil listeye girerek hibe desteği almaya hak kazandı. Hibe desteğine hak kazanan başvuru sahiplerinin İl Müdürlüğümüz ile irtibata geçerek hibe sözleşmelerini süresi içerisinde imzalamaları gerekmektedir.

Projelerin her birine 250 bin TL olmak üzere toplamda 4.250.000 TL hibe desteği sağlanmıştır. Tarım ve hayvancılığımıza katkı sunacak bu projelerin yatırımcılarımıza, İlimize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER