Manisa’daki 19 Mayıs Coşkusuna Gençler Damga Vurdu

19 Mayıs Bayram coşkusu Manisa’da Gençlik Haftası çerçevesinde iki gün önce çeşitli etkinliklerle start alırken bayram coşkusu ise Cumhuriyet Meydanına taşınarak coşkulu şekilde kutlandı.

Manisa’daki 19 Mayıs Coşkusuna Gençler Damga Vurdu

Ahmet ÜNSAL/ Manisa

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz,MHP Grup Başkan vekili Manisa Milletvekili Erkan Akçay,Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Güzgülü, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk,Akp İl Başkanı Salih Hızlı,CHP il Başkanı İsmail Çalışkan,MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner,İYİ Parti İl Başkanı Zafer İksir,Deva Partisi il başkanı Cansın Tunçdirek,DP İl Başkanı İdris Mecek,daire müdürleri, Şehit ve Gazi Ailelerini temsil eden dernekler ile vatandaşlar katılım gösterdi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk'ün, Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
Lise öğrencilerinin Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni ve Gençliğin Ata'ya Cevabı'nı okuduğu etkinlikte, halk oyunu ve spor gösterileri sunuldu.
Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı milli sporcuların ağırlıkla olduğu kulüpler birbirinden nefes kesen gösterilerde bulundu.Cumhuriyet Meydanına katılan vatandaşlar ise gençlerin bu gösterilerini alkışlarıyla ödüllendirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2023, 10:42

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER