Manisalı Kadınlar, 1517 Metre Rakımlı Spil Dağı Zirvesinde “Kadına El Kalkamaz” Pankartı Açtılar

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Manisalı kadınlar, Spil Dağı zirvesinde bayrak değişimine katılarak “Kadına El Kalkamaz” ve “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte Dur Diyelim” pankartı açtı.

Manisalı Kadınlar, 1517 Metre Rakımlı Spil Dağı Zirvesinde “Kadına El Kalkamaz” Pankartı Açtılar

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Manisa’da Manisa Valiliği öncülüğünde Manisa İl Jandarma Komutanlığı, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde çalışan kadınlar farkındalık oluşturmak amacıyla 1517 metre rakımlı Spil Dağı zirvesinde bayrak değişimine katıldı, “Kadına El Kalkamaz” ve “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte Dur Diyelim” pankartı açtı.

Kadınlar, zorlu bir yürüyüşün ardından Manisa’nın her yerinden görülebilen ve adını bayrağımızdan alan 1517 metre rakımlı Bayraktepe Mevkinde bulunan bayrağımızın değişimine katıldı.

Bayrak değişiminin gerçekleştirilmesi sonrası açıklama yapan Manisa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nagihan Eroğlu, kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla Manisa Valiliği koordinesinde Manisa genelinde kamuoyuna yönelik bilgilendirme çalışmalarının yapıldığını hatırlattı.

Eroğlu, “Valilik, Jandarma, Emniyet, Aile ve Sosyal Hizmetlerde görevli arkadaşlarımız başta olmak üzere ilimiz genelinde kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla sahada bilgilendirme ve farkındalık faaliyetleri düzenliyoruz. Bugünde 1517 metre rakımlı Spil Dağında bulunan Bayrak Tepede kadınlarımızla birlikte bayrak değiştirerek ‘kadın hayatın her alanındadır’ mottosuyla ‘Kadına El Kalkamaz’ pankartı açtık. Ülkemiz genelinde yürütülen çalışmalar neticesinde umuyoruz ki kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturabilir ve şiddet olaylarının önüne geçebiliriz.” Dedi.

Manisa’da 142 bin erkeğe farkındalık eğitimi verildi

Manisa Valiliği öncülüğünde gün kapsamında birçok etkinliğin düzenlendiğini kaydeden Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü İlknur Yüksel, amaçlarının kadına yönelik şiddetin önlenmesi olduğunu vurguladı.

Yüksel, “Kadına yönelik şiddete karşı birçok çalışmalarımız mevcut. Bu hafta içerisinde de muhtarlarımıza kadına yönelik şiddetle ile ilgili eğitim çalışmalarımız olacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı kız öğrenci yurtlarımızdaki kız öğrencilerimize, kuruluşumuzu tanıtan ve kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarımız hakkında bilgiler aktaracağız.” Dedi.

Bakanlığı tarafından başlatılan 5 milyon erkeğe eğitim kampanyası kapsamında Manisa’da farkındalık ve eğitim çalışmaları yapıldığını anlatan Yüksel, “Manisa olarak bu yıl içerisinde 90 bin erkeğe farkındalık çalışması planlandı. Kasım Ayı itibariyle hedeflenen 90 bin rakamının üzerine çıktık. Toplamda 142 bin erkeğe ulaşarak kadına şiddete yönelik eğitim çalışmalarımızı tamamladık. Bilgilendirme amaçlı saha çalışmalarımız devam ediyor” Diye konuştu.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER