Manisalıların yeni yıl adresleri pijama terlik ev modu

2022 yılının son saatlerinde doğan ‘Musab’ bebeği Vali Karadeniz ziyaret etti 

Manisalıların yeni yıl adresleri pijama terlik ev modu

        Ahmet ÜNSAL/Manisa

Üç yıllık pandemi sürecinden sonra ilk kez maskesiz olarak yeni yılı karşılayan Manisalılar sevdikleri ile ev ortamında 2023’ü karşıladı.
Bazı aileler ise rezarvasyon yaptırdıkları otellere akın etti.Geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni yıla dakikalar kala sahneye çıkan oryantelin büyüleyici dansları ile girdiler.
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve beraberindeki bürokratlar ise yılbaşı gecesi görevleri başında olanları görevleri başında ziyaret etti. Vali Karadeniz, 2022 yılının son saatlerinde doğan Manisa Şehir Hastanesinde dünyaya gelen ‘Musab’ bebeği ziyaret ederek altın takıp aileye sağlıklı yıl dileğinde bulundu.
    
ÜÇ YIL ARADAN SONRA MANİSALILAR YİNE OTELLERE AKIN ETTİ
Manisalılar tüm dünyayı kasıp kavuran Covik19 virüsü süresince bırakın eğlenmeyi evlerinden hatta bulundukları odalarından bile dışarı adım atamadıkları süreçleri geride bırakarak ilk kez yıllar öncesinde olduğu gibi aileleriyle birlikte günler öncesinden rezarvasyon ettirdikleri otelle koştu.
   Manisa’nın en köklü otellerinden Büyük Saruhan Oteli tercih eden şehrin seçkin aileleri kendilerine sunulan Yılbaşı eğlencesinin tadını çıkarttılar. 
Orkestra Bros Band’ın müziği,Yeni Nesil Fasıl Grubunun Solistleri Yasemin ve Burak’ın birbirinden güzel şarkılarıyla biran olsun yerlerinde oturmadılar.
   31 Aralık günü dünyaya gelen Sinem Seval’e eşi Cemil Seval 33. Yıl doğum günü süprizi yaptı.Seval Çifti 2023’e girerken çifte sevinç yaşadı.Arkadaşları onların bu mutluluğunu alkışları ile tamamladı… 

YENİ YILA ORYANTELİN DANSLARI İLE GİRDİLER  

Sahne de Horon teptiler zaman  zamanda halay çeken Manisalılar 2023’e dakikalar kala yıllar öncesin olduğu gibi oryantelin dansları ile yeni yılı karşıladılar.

ÇİNLİ GENÇLERDE YENİ YILI MANİSA’DA KARŞILADI

   Dünyanın binlerce kilometre ötesindeki Çin’den Manisa OSB sindeki Vestel Şirketler Grubundaki robotların kurulumu ve dizaynı için gelen gençlerde yılbaşına Türkiye’de girdi. 
   Manisalıların büyük bir bölümü ise kendi evlerinde dostları ve sevdikleri bir araya gelerek geride bırakarak “ Güle güle hastalık ve virüs hoş geldin eski hayatlar” sloganlarıyla 2023’ü karşıladılar.


  
VALİ KARDENİZ 24 SAAT ÇALIŞAN PERSONELİ UNUTMADI

Otellerde ve evlerde tüm bunlar yaşanırken Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Emniyet  Müdürü Ömer Uslusoy, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Sağlık İl Müdürü Dr.Erol Karaca ile birlikte Turgutlu Yolu Polis Uygulama Noktası, Menemen Yolu Jandarma Uygulama Noktası, 112 Acil Çağrı Merkezi ile Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) ziyaret ederek, 2023'e nöbette girecek olan personelin yeni yılını kutladı.

YILIN SON BEBEĞİ ‘MUSAB’BEBEK OLDU 

Vali Karadeniz sonrasında Manisa Şehir Hastanesine geçerek Başhekim Serkan Saka tarafından karşılanırken personelin yeni yılını kutlamanın yanı sıra 2022 yılının son saatlerinde dünyaya gelen ‘Musab’ bebeği ziyaret ederek altın takıp aileye sağlıklı yıl dileğinde bulundu.

   KARADENİZ’İN YENİ YIL MESAJI 

Vali Yaşar Karadeniz, yeni yıl mesajında şu dileklerde bulundu: Hayatımızda bıraktığı hatıralar ve kazanımlarla gerek ülkemiz gerekse dünya için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha geride bırakırken, geçmiş yılı değerlendirme ve geleceği planlama adına fırsatlar sunan yeni bir yıla girmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2023 yılı Türkiye için yeni bir takvim yılı olmaktan çok daha büyük anlamlar taşımaktadır. Yeni yılda Cumhuriyetimiz 100’üncü yılına kavuşmuş olacaktır.  Bu sebeple 2023 yılında Milli Mücadele dönemlerinde ki azim ve inançla, Cumhuriyetimizin ilan edilişinde yaşadığımız sevinç ve coşkuyla; edinilmiş tecrübelerin ışığında daha güçlü ve daha üretken olacak, ülkemize ve geleceğimize duyduğumuz güvenle Büyük Türkiye’ye doğru hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Ülkemiz ve tüm insanlık için, sevgi, barış ve hoşgörünün egemenliğinde, dostluk ve kardeşliğin daha güçlü yaşandığı, daha çalışkan, daha üretken bir yıl olması temennisiyle; 2023 yılını kutluyor, milletimizi ve Manisalı hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”ifadelerine yer verdi…

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2023, 22:06

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER