MASKİ, 3 Bin 750 Metre Kolon Borusu Aldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların su sıkıntısı yaşamaması adına açtığı yeni içme suyu sondajı kuyularında kullanmak üzere 3 bin 750 metre kolon borusu alımı gerçekleştirdi.

MASKİ, 3 Bin 750 Metre Kolon Borusu Aldı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurulduğu günden itibaren vatandaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin etmek için çalışmalarına devam ediyor. MASKİ, kurulduğu 2014 yılından bugüne kadar açtığı 500’ün üzerindeki içme suyu sondajı ile vatandaşların mağduriyetine son verdi. 2022 yılında da içme suyu sondajı açma çalışmalarına devam eden MASKİ, devam eden ve planladığı sondajların malzemelerinin de tedariğini gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı il genelinde açılacak olan yeni sondajlarda ve mevcut sondajların olası arızalarında kullanmak üzere 3 bin 750 metre kolon borusu alımını yaptı.

MASKİ, kesintisiz su için çalışıyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “İlimizin su ihtiyacını sondajlarla yer altı suları ile karşılıyoruz. Herhangi bir arızada ve yeni açılan sondajlarda kullanmak üzere 650 bin TL yatırım bedeliyle 3 bin 750 metre kolon borusu alımı yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’den aldığımız talimatlar doğrultusunda vatandaşlarımıza kesintisiz su temini ulaştırmak için yürüttüğümüz çalışmalar hız kesmeden devam edecek” dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER