MASKİ'den Sağanak Yağış Uyarısı! Tüm Ekipler Sahada

MASKİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış uyarısının ardından teyakkuza geçti. Belirli aralıklarla etkisini artıran yağışların herhangi bir taşkına sebebiyet vermemesi için ekipler, muhtelif su birikintilerinin oluştuğu yerlere anında müdahalede bulundu.

MASKİ'den Sağanak Yağış Uyarısı! Tüm Ekipler Sahada

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşın refahı için gece-gündüz demeden sahadaki mesaisine devam ediyor. Bu kapsamda, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen sağanak yağış uyarısının ardından teyakkuz halinde bekleyen MASKİ MAKOM ekipleri, yağışın başlaması ile birlikte sahadaki yerini aldı. Ekipler merkezde, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Turgut Özal Mahallesi, Kömürcüler Sitesi, Cezaevi önü, 75.Yıl Mahallesi, Perşembe pazarı, Muradiye Mahallesi, Kayapınar Mahallesi Gürle yolu üzeri, Kenan Evren Sanayi Sitesi, Mutlu Mahallesi, Laleli Mahallesi Yapek önü, Celal Bayar Üniversitesi Kampüs yolu, Cumhuriyet Mahallesi, Karaoğlanlı Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Akpınar Mahallesi ve Kumludere Caddesi’nde yaptığı müdahaleler ile herhangi bir taşkın yaşanmasına izin vermedi. MASKİ ekipleri, yağış boyunca görevinin başında olacak.  

“Mesaimiz yağış boyunca devam edecek”

Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü, “Sağanak yağış uyarısının ardından ekiplerimizi koordine etmiştik. Yağışın etkisini göstermesi ile birlikte tüm ekiplerimiz ile birlikte sahadaki yerimizi aldık. Yağmur suyu hatlarımıza ve ızgaralarımıza ekiplerin kısa sürede müdahalede bulunması sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşanmasına izin vermedik. Ayrıca 185 Çözüm Merkezi de vatandaşlardan gelen taleplere cevap vermek için her zamanki gibi hazır durumda. Bizim sahadaki mesaimiz yağışların bitmesine dek devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün koordinasyonunda vatandaşımızın sıkıntı yaşamaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2023, 15:10

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER