Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde Son Ders Yapıldı

 Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı çıkan Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki 50 yıllık Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde son ders yapılarak ara tatile gidildi. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 20 Kasım Pazartesi günü yeni eğitim öğretimini Mesir Şehit Hakan Acarkanlı Ortaokulunda devam edecek.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde Son Ders Yapıldı

Depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı çıkan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin son ders gününde 100 öğrenciyle yapılan 100. yıl satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere madalyaları ve hediyeleri okul müdürü Mehmet Gökçe tarafından verildi. Turnuvanın çok çekişmeli ve çok güzel bir atmosferde gerçekleştiğini kaydeden Gökçe, satranca olan ilginin okulda her geçen gün arttığını ve turnuvaya sponsor olan Gültekin Aşçı’ya teşekkür etti.

Son ders saatiyle birlikte Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi için verilen yıkım kararı uygulanmaya başlanacak. 51 öğretmen ve 950 öğrencisi bulunan okulun yeniden inşa edilmesine kadar öğrenciler eğitimlerine Mesir Şehit Hakan Acarkanlı Ortaokulunda devam edecek. Okul öğretmenleri ve öğrenciler duygusal bir günle okullarına veda etti.

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER