Memurlar Müjde!!!

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenleme hükümetin 12. Kalkınma Planı içerisinde yer aldı. Memurların çalışma saatleri değişiyor mesai saati kısalıyor esnek çalışma geliyor.

Memurlar Müjde!!!

 Milyonlarca kamu çalışanı ve memuru ilgilendiren son dakika gelişmesi yaşandı. Hükümetin açıklamış olduğu 12. Kalkınma Planı içerisinde memurların mesai saati düzenlemesi de de yer aldı.

Memurların çalışma saatleri için son dakika düzenlemesi gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklama ile "İngiltere'de çalışma süresinin azaltılmasıyla ilgili proje çalışmalar yapılıyor. Ben de Türkiye'de belli sektörlerde yapılması gerektiğini emek verimliliğine göre yapılması gerektiğinden bahsettim.

MEMURLARIN ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞECEK Mİ, DEĞİŞECEK Mİ?
Söz konusu düzenleme hem orta vadeli program hem de 12. kalkınma planı içerisinde yer alırken memurların esnek çalışma ve uzaktan çalışma yöntemine göre yeni çalışma sistemine geçiş yapabileceği ifade edildi. Yapılan işin türüne göre söz konusu sistemde evden çalışmaya uygun olan memuriyetlerde evden çalışma hakkı verilebileceği ifade edildi.

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER