Meteoroloji'den Manisa’ya uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlere göre, hava sıcaklıkları Marmara ve Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacak. Ülke genelinde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji'den Manisa’ya uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmede; Kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve az bulutlu, Marmara Bölgesi, Manisa, Bolu, Karabük, Sinop, Giresun Trabzon ve Rize çevreleri ile Düzce ve Kastamonu'nun iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor .

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları Marmara ve Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetlice (30-50 km/sa), öğle saatlerinden itibaren ise Marmara'da kuzey yönlerden kuvvetli (30-70 km/sa) olarak esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde,

Ankara: Az bulutlu ve açık 33

İstanbul: Parçalı bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 30

Adana: Az bulutlu ve açık 34

Antalya: Az bulutlu ve açık 30

Samsun: Parçalı bulutlu 37

Trabzon: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

Erzurum: Az bulutlu ve açık 30

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 38

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2022, 19:26

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER