MHP’li Kutlar’dan Muradiye Açıklaması

MHP İlçe Başkanı Cemal Kutlar, İYİ Parti İlçe Başkanı Tufan Akan’ın, Muradiye Mahallesi’ndeki altyapı çalışmalarına yönelik yaptığı açıklamalara sert cevap verdi.

MHP’li Kutlar’dan Muradiye Açıklaması

İYİ Parti İlçe Başkanı Tufan Akan, Muradiye Mahallesi’ndeki altyapı durumuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara MHP İlçe Başkanı Cemal Kutlar’dan cevap geldi. Kutlar, “Muradiye mahallemiz hızla artan nüfusu ile Manisa’mızın en büyük mahallelerinden. Muradiye Mahallesi’ni, orada yaşayan vatandaşlarımızı kimsenin görmezden geldiği yok. Sevgili Akan, biz vatandaşlarımızın dertleriyle senden daha çok dertleniyoruz. Belediye başkanlığı hayaline kapılmış, boş eleştirilerle dikkat çekmeye çalışıyorsun. Muradiye, Yağcılar, Uzunburun, Karaali, Evrenos mahalleleri ile TOKİ-Akgedik mevkisini kapsayan bölgede yapılması planlanan altyapı çalışmaları ile ilgili bölge sakinlerimize geçtiğimiz aylarda MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapıldı. Bu konuda bilginiz yoksa size de bilgi verelim ki, vatandaşlarımızı yanlış yönlendirip, yanlış bilgiler vermeyin. Sevgili Akan, o bölgede MASKİ Genel Müdürlüğü tam 852 milyonluk bir yatırımın planlamasını tamamladı. Dünya bankası ile bu konuda yazışmaları sürdürüyor. Bölgeye, 104 kilometre içme suyu, 104 kilometre kanalizasyon, 16 kilometre yağmursuyu hattı ve yeni atıksu arıtma tesisi yapılacak. Tekrar ediyorum tamı tamına 852 milyonluk bir yatırım. Ayrıca, bu süreç devam ederken Muradiye Mahallesinde MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bu güne kadar kısmi altyapı çalışmaları da gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye de devam ediliyor." dedi.
“MAKAM SEVDASI UĞRUNA KARALAMA SİYASETİ”

MHP İlçe Başkanı Cemal Kutlar, “Sevgili Akan, yaptığın açıklamada Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ü göreve davet ediyorsun. Başkanımız görevini fazlasıyla yerine getiriyor ki, Manisalı vatandaşlarımız tarafından 3. kez belediye başkanı olarak seçildi." diyerek "Artık, makam sevdası uğruna karalama siyaseti yapmaktan vazgeç" ifadelerini kullandı.
“SES DUYURMAYA ÇALIŞMASINI GEREKTİRECEK BİR ŞEY OLMADIĞINI ZATEN AÇIKLAMASINDA KENDİSİ DE BELİRTİYOR ”

Cemal Kutlar, Akan'ın açıklamasının çelişkilerle dolu olduğu belirtti. Kutlar, “Akan, açıklamasında önce mahalle sakinlerinin sesinin duyulmadığını ifade ediyor ardından yine kendi açıklamasının devamında MASKİ'den gelen cevapları gördük diyor. Biz mahalle sakinlerimizin seslerini her zaman duyuyoruz ve süreç hakkında da sürekli bilgi veriyoruz. Akan, açıklamasında zaten MASKİ tarafından verilen cevapları kendisinin de gördüğünü söylüyor. Kendisinin ayrıca ses duyurmaya çalışmasını gerektirecek bir şey olmadığını zaten açıklamasında kendisi de belirtiyor." ifadelerine yer verdi.
MURADİYELİ VATANDAŞLARA SESLENDİ
Son olarak Muradiyeli vatandaşlara seslenen Kutlar,” Kıymetli Muradiyeliler, içiniz rahat olsun. Muradiye modern altyapı ve üstyapısı ile ilimizin göz bebeği mahallelerinden biri olacak. Eminim Sayın Akan o zaman bundan da memnun kalmayacak ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2022, 22:19

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER