MHP’li Tosuner: “Koskoca Manisa’yı Plansız Bıraktınız”

MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner muhalefet partilerine sert tepki gösterdi. Tosuner “O dönemin CHP’li meclis üyeleri de hala sağ. Onlara da bunu neden yaptıklarını, birkaç yüz oy fazladan alabilmek için koskoca Manisa’yı neden plansız bıraktıklarını sorun. Bunun cevabını Manisalılar olarak bizler de merak ediyoruz” dedi.

MHP’li Tosuner: “Koskoca Manisa’yı Plansız Bıraktınız”

MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner yaptığı açıklamada,

“1989 YILINDAN BU YANA YAPILAMAMIŞ OLAN İMAR PLANLARINI YAPMAK İÇİN HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI”

“2009 yılında yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partimizin adayı olan Sayın Cengiz Ergün, Manisalı hemşerilerimizin takdir ve teveccühleriyle Manisa Belediye Başkanlığına seçilmişti. Bu kadar geriye gittik çünkü açıklama yapan ilgililerin balık hafızalı olduğunu yaptıkları açıklamalardan görmüş olduk. Sayın Cengiz Ergün, belediye başkanı seçildiğinde belediyenin borçlarını sıfırlamak, çöp sorununa son vermek ve şehrimizin 1989 yılından bu yana yapılamamış olan imar planlarını yapmak için hemen çalışma başlattı.”

"BİRKAÇ YÜZ OY FAZLA ALABİLMEK İÇİN KOSKOCA MANİSA’YI PLANSIZ BIRAKTINIZ"

Hiç uzatmaya gerek yok. 2011 yılında Manisa’nın imar planları meclise getirildiğinde o dönem muhalefette CHP de vardı. Uzun soluklu ve meşakkatli bir çalışma sonucunda meclise getirilen imar planlarına her dönemde olduğu gibi CHP Grubu önce ‘evet’ ardından ‘hayır’ diyerek, Manisa’nın uzunca bir süre plansız kalmasında başrol oynamıştır. Bunları kendilerine hatırlatırız! 6’lı masanın yeni yetme temsilcileri belki bunu hatırlamaz ama milletvekili olma hayaliyle partisinin il başkanlığından istifa eden Sayın Balaban’a bunun nedenini sorabilirler. O dönemin CHP’li meclis üyeleri de hala sağ. Onlara da bunu neden yaptıklarını, birkaç yüz oy fazladan alabilmek için koskoca Manisa’yı neden plansız bıraktıklarını sorun. Bunun cevabını Manisalılar olarak bizler de merak ediyoruz.

“OY KAYGISIYLA SİYASİ HIRSLA GEÇMİŞTE ENGEL OLDUĞUNUZ İMAR PLAN ÇALIŞMALARINA O DÖNEM ENGEL OLMAMIŞ OLSAYDINIZ, ŞU AN BAMBAŞKA ŞEYLER KONUŞUYOR OLACAKTIK”

Masanın büyük ayağı olan CHP’nin Manisa’daki temsilcileri; şehrimizin önünü açacak, sosyal ve yeşil alanlarını arttıracak, yeni yerleşim alanları oluşturacak ve depreme dayanıklı konutlar yapılacak olan imar planlarına “HAYIR” demiş olduklarını unutmuş olsalar gerek ki, utanmadan, sıkılmadan hemşerilerimizin karşısına çıkıp, belediye başkanımıza ‘Bu zamana kadar bu çalışmaları neden yapmadın’ iftirasını atabiliyorlar! Dilerseniz bunu da inkar edin, size yakışan da budur zaten!

Geçmişte birçok siyasi partiyi ve davasını satmış, herhangi bir geleceği olmayan partinin genel başkan yardımcısı olan şahsa ise söyleyecek söz dahi israftır. Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için attığı taklalar ve bu makam için aday gösterilmeyince davasını bırakıp giden şahıs, bizleri en son eleştirebilecek kişidir.

Oy kaygısıyla siyasi hırsla geçmişte engel olduğunuz imar plan çalışmalarına o dönem engel olmamış olsaydınız, şu an bambaşka şeyler konuşuyor olacaktık.

Deprem dönemi dahil her platformda “Nerede bu devlet” diyen siyasi uzantılarınızın yavruları, mağlubiyetin sillesiyle soluksuz kalmışlardır ve soluksuz kalmaya da devam edeceklerdir.

Devlet millet el ele tüm gücümüzle elimizden gelenin fazlasını yapmaya çaba gösteriyoruz.

İMAR PLANLARINA YİNE ÖNCE EVET SONRA DA HAYIR DEDİNİZ

Siz ise hala bu dönemde de siyasi istikbal uğruna yine Büyükşehir Belediye Meclisine gelen imar planlarına yine önce evet sonra da hayır dediniz. İnanmayan varsa arşiv orada…

Siz ne yaparsanız yapın bizler, Manisa’mızın geleceğini en iyi şekilde planlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Bunun için gecesini gündüzüne katan, ilgili tüm kurumlarla sık sık dirsek temasında olan MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve meclis üyelerimizi siyasi oyunlarınıza yem etmeyeceğiz. Bu da böyle bilinsin.

Manisa’mız; Cumhur İttifakı’nın çalışkanlığıyla, vatan sevgisiyle, vatandaşına olan inancıyla, hizmet aşkıyla sorunlarından bir bir kurtulacak ve geleceğe güvenle bakacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın diyor, açıklama yapmak için birbirileriyle adeta yarışan altılı masa ittifakına geçmişe şöyle bir göz atmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2023, 21:44

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER