Milli Eğitim Müdürlüğüne Haşere Bilgilendirme Ziyareti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, haşereyle mücadele çalışmalarını başlatırken, sivrisineklerin üremelerinin önüne geçmek amacıyla bilgilendirme çalışmalarına da başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğüne Haşere Bilgilendirme Ziyareti

Bu kapsamda Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştiren Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, sivrisinek ve benzeri haşerelerin üremelerine imkan verecek birikintiler hakkında hazırlanan afişlerin eğitim kurumlarına asılması noktasında görüş alışverişinde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, Haşere İle Mücadele Şube Müdürü Firuze Ak ve haşereyle mücadele ekip sorumlusu Nuray Çokay ile birlikte Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Ölmez ile bir araya gelen İnce, haşereyle mücadele çalışmaları hakkında bilgi verilirken, sivrisineklerin üremelerine imkan sağlayacak birikintilerden uzak durulması için hazırlanan afişlerin eğitim kurumlarına asılması noktasında destek istedi. Sivrisineklerin yumurtalarını suya bıraktıklarını ve tüm gelişim evrelerini su içerisinde tamamladıktan sonra ergin hale gelerek uçmaya başladıklarını anlatan Büyükşehir heyeti, vatandaşların evinin balkonunda, bahçesinde bulunan kova, bidon, saksı altlığı, kullanılmayan araba lastikleri, su kapları vb. alanlarda su biriktirmemelerini veya suları haftada bir boşaltarak mücadeleye destek vermeleri gerektiğini aktardı.
Bilgilendirme Afişleri ve Eğitim Videosu Hazırlandı
İl genelinde haşereyle mücadele çalışmalarının başladığını belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, haşere ile mücadele çalışmalarımız hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Vatandaşlarımıza bahçe ve balkonlarında bulunan kova, bidon, saksı altlığı gibi durgun su bulunan alanlarda bulunan suları haftada bir boşaltarak sivrisinek ile mücadele kapsamında yürüttüğümüz biyosidal ürün uygulamalarında destek olmalarını rica ediyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız afişlerin kurumlar ile okullara asılması noktasında müdürlüğümüzün desteğini talep ettik. Ağaç yaşken eğilir anlayışıyla sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmek için sivrisinek ve karasinek başta olmak üzere haşereyle hep birlikte mücadele edersek, daha sağlıklı sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz. 17 ilçemizde bulunan okullarda ortaöğretim öğrencilerimize izletilmek üzere sivrisinek mücadelesi ile ilgili hazırladığımız eğitim videosunu Müdür Yardımcımıza verdik. Ayrıca merkez okullarda başlattığımız, tarafımızca verilen sivrisinek mücadelesi ile ilgili sunumlarımızın ilçelerde de yapılması noktasında planlama yapıldı. Gösterdikleri ilgiden dolayı Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Müdür Yardımcısı Sayın Abdullah Ölmez’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER