Milli Yol Yerel Seçimlere Odaklandı

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek, "Her seçim sonrasında olduğu gibi millete verilen vaadler sözde kaldı, ülkenin sosyo-ekonomik çöküş süreci hızlandı, şartlar zor olsa da vakit kaybetmeyeceğiz, bugünden itibaren yerel seçim hazırlıklarına başladık" dedi.

Milli Yol Yerel Seçimlere Odaklandı

HABER MERKEZİ- Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek genel seçimler sonrasında ilk değerlendirmesini yaparak kamuoyu ile paylaştı. İlkay Şimşek, "Her seçim sonrasında olduğu gibi millete verilen vaadler sözde kaldı, ülkenin sosyo-ekonomik çöküş süreci hızlandı, zam üstüne zam yağıyor, artık alım gücü diye bir şey de yok" dedi. Seçimlerde partisinin milletvekili adayı olarak Manisa'nın her ilçe, mahalle ve köyünde vatandaşlarla yüzyüze temasta bulunduğunu, insanların nelerden nasıl etkilendiğini yakından gördüğünü ifade eden Başkan İlkay Şimşek şunları söyledi: "Öncelikle seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyoruz, milletimizin kararına saygı duyuyoruz, ortaya çıkan sonuçtan kimse milletimizi sorumlu tutamaz, kimse milletimize kızamaz, tepki gösteremez, hakaret edemez, buna kimsenin hakkı yok, ancak içinde bulunulan durumu daha iyi nasıl anlatabiliriz diye kendimize özeleştiri yöneltebiliriz; ne yazık ki milletimize gerçekleri göstermek yerine hassasiyetleri üzerinden algı operasyonu yaptılar, yaşanan acı gerçekleri gizlediler, dış güçler aldatmacası ile milliyetçi, muhafazakar duygularıyla oynadılar, depremlerde, sel felaketlerinde insanlar öldü, çarşı pazar yangın yerine döndü, mutfaklarda tencereler kaynamadı, et tavuk göremedi, zeytin ekmek yiyemedi, ama onlar PKK dedi, bekâ dedi, Almanya dedi, Amerika dedi, halkımızı gerçeklerinden uzaklaştırdı. Oysa her şey ortada, zam üzerine zam yağmaya devam ediyor, ekonomi sürekli kötüye gidiyor, akaryakıt artıyor, döviz yükseliyor, dışarıdan sürekli borç alınıyor, alınan borçlar yine borçla kapatılmak isteniyor, üretim yapılmıyor, artı değer sağlanmıyor, eğer bir an önce üretime geçmezsek, ki öyle görünüyor, bizi çok daha kötü günler bekliyor."

"YEREL SEÇİMLER ÖNEMLİ"

Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek açıklamasında, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerin de en az genel seçimler kadar önemli olduğunu belirterek, "Zor şartlar altında olsa da vakit kaybetmeden an itibariyle yerel seçim hazırlıklarına başladık" dedi. Şimşek açıklamasını şöyle sürdürdü: "Genel seçimden önceye ve sonraya bakın, ülkemizin, siyasetin, sosyal ve ekonomik yaşamın nereye gittiğini çok rahat görebilirsiniz, artık sağı solu olan değil, vicdanı olanların, milletini sevenlerin, refah toplumu isteyenlerin, ekmeğim kesilmesin diyenlerin mücadelesi daha keskin bir şekilde görülecek. Önümüzde bir seçim daha var, en az genel seçimler kadar önemli, biz yerel seçimlerde de sahada, milletimizle birlikte olacağız. Biliyoruz ki karşımızdaki aynı akılla, aynı metotlarla, aynı sonuçların yaşanma ihtimali vardır, ancak biz tüm bu zorluklara rağmen misyonumuz gereği milletimize sadece ve sadece gerçekleri, doğruları anlatacağız, dürüstlükten, temiz siyasetten ödün vermeyeceğiz. Yerel seçimler sürecinde de herkes birbirini karalama kampanyası içerisinde olacaktır, yapılacak olumsuz eylem ve söylemlerle insanlarımız karşı karşıya getirilmek istenecektir, ama biz bu oyunlara gelmeden, ortak değerlerimizden güç alarak, birlik ve beraberlik içinde, bin yıllardır kardeşçe yaşadığımız bu coğrafyada sağduyu ile çalışmamızı gerçekleştireceğiz. Bu seçim de genel seçimler kadar önemlidir ve ülkemizin kaderini belirleyecektir, teşkilatımız bu inanç ve duygularla çalışmalarını yürütecektir. Milletimizle yine aynı samimiyet, saygı ve sevgiyle kucaklaşacağız, Allah yar ve yardımcımız olsun."

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2023, 12:16

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER