Müftülük Sinan Ateş İçin Mevlid Okutulmasına İzin Vermedi

Eski ülkü ocakları genel başkanı Sinan Ateş için Turgutlu ilçesinde  herhangi bir camide okutulması istenilen Mevlid-i Şerif  için iddiaya göre  Turgutlu İlçe Müftülüğü izin vermemesi üzerine Zafer Partisi ve Doğru Parti basın açıklaması yaptı.

Müftülük Sinan Ateş İçin Mevlid Okutulmasına İzin Vermedi

Turgutlu İlçe Müftülüğü önünde yapılan basın açıklamasına Zafer Partisi Manisa  İl Başkanı Mevlüt Özer, Doğru Parti Manisa İl Başkanı Özgür Erol, Zafer Partisi İl sekreteri Bahtiyar Alkan, Zafer Partisi Turgutlu İlçe Başkanı Ersin Ağmil, Zafer Partisi Turgutlu İlçe Başkan yardımcısı Ali Erdugan,  Doğru Parti Ahmetli İlçe Başkanı Ayhan Yanık, Doğru Parti Turgutlu İlçe Başkanı Menderes Teymur ve vatandaşlar katıldı.

Basın açıklamasını   Zafer Partisi Turgutlu  İlçe Başkan Yardımcısı Ali Erdugan yaptı.  Başkan Erdugan müftülüğün vermiş olduğu kararın yanlış olduğunu Müftünün Türk Kamuoyundan özür dileyerek  kararı düzeltmesi gerektiğini söyledi. Başkan Erdugan sözlerine şöyle devam etti;

"30.12.2022 tarihinde haince  bir saldırı sonucu suikasta kurban giden eski ülkü ocakları genel başkanı Sinan Ateş rahmetle anıyoruz. Faillerin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edilmesi istiyoruz. Sinan Ateş suikastı kadar bizleri ve Türk Kamuoyunu derinden yaralayan bir diğer konu ise 05.01.2023 tarihinde rahmetli Sinan Ateş için  Turgutlu ilçemizde bir vatandaşımızın yatsı namazına müteakiben rahmetli Sinan Ateş adına camide Mevlid-i Şerif okutulması için yazılan dilekçeye müftülüğün vermiş olduğu cevaptır. Gelen cevapta müftü beyin cevabı şu şekilde olmuştur. 'Merhumun ilçemizde kan bağı bulunan bir akrabasının olmaması  dolayısıyla halihazır süreçte ilçemizde müftülüğümüz bünyesinde herhangi bir camide program yapılması tarafımızca uygun bulunmamıştır' Rahmetli Sinan Ateş ile kan bağımız olmasa da can bağımız vardır. Aziz Türk Milletinin asil bir evladıdır. Müftü bey neyin kan bağından bahsediyorsunuz. Türk ve İslan ülküsüne kendisini adamış şehit başkanımızın,  yüzüne camileri kapatmak ne demektir. Allah'ın evi dediğimiz camilerimizi Allah'ın kullarına kapatamazsınız. Bu sizin yetkiniz de  değil. Vermiş olduğunuz bu yanlış karardan dolayı Türk Kamuoyundan özür dileyerek kararınızı düzeltmenizi bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2023, 20:07

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER